Zayıflamanın Püf Noktaları

Zayıflamanın Püf Noktaları

Kilo vermek ya da form tutmak isteyenlerin uyması gereken kurallar diyet ve spor şeklinde özetlenebilmektedir. Ancak bu analitik plan her zaman başarılı uygulanamadığından sonuç başarısız olmaktadır. Zayıflamanın püf noktaları dikkate alındığında başarı daha kolay yakalanmaktadır.

Aç Kalmak Mı? Doğru Beslenmek Mi?

Çoğu kişi diyet yapmayı aç kalmak sanmaktadır. Oysaki durum çok farklıdır. Kalori hesabı yapmak yerine glisemik indeksi düşük işlenmemiş gıdalardan oluşan sağlıklı yiyecekler tercih edilmelidir. Kesinlikle aç kalınmamalıdır. Aç kalmak vücudu yokluk algısına sokarak daha çok kilo almayla sonuçlanmaktadır. Tüm besin gruplarından dengeli şekilde alınmalıdır.

Su Hayattır, Tüketimini Arttırın!

Zayıflamanın püf noktaları arasında en etkilisi su tüketimini arttırmaktır. Metabolizmanın hızlanmasını bu sayede de daha çok kalori harcamasını sağlayan su aynı zamanda mideyi doldurarak tokluk hissine yardım etmektedir. Uzmanlar günde 2-3 lt su tüketimini önerse de her vücudun tüketmesi gereken su miktarı farklı olduğu düşüncesinden hareketle bu miktarı idrar rengine göre belirlemek daha doğru olmaktadır.

Stresten Uzak Durmak Önemli

Stresten uzak durmak tüm metabolik faaliyetleri olumlu etkilediği gibi zayıflamayı da kolaylaştırmaktadır. Özellikle diyet konusunda fazla stres yapmadan ilerlenmeli, ben zaten ne yaparsam yapayım zayıflayamıyorum algısı bir kenara bırakılmalıdır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz