Zayıf ve İnce Telli Saçlar İçin Doğal Maskeler

Zayıf ve İnce Telli Saçlar İçin Doğal Maskeler

Her saç tipi özenli bir bakım ister. Özellikle de zayıf ve ince telli saçların bakımına ayrıca özen gösterilmelidir. Çünkü bu tip saçlara gerekli bakım yapılmazsa, cansız ve zayıf görünürler.

Zayıf ve ince telli saçların daha sağlıklı ve hacimli görünmeleri için doğal maskeler uygulanabilir. Ancak bu maskeler düzenli olarak uygulanmazlarsa tam anlamıyla fayda sağlanamaz. İşte zayıf ve ince telli saçlar için doğal maskeler…

Badem Yağı ve Hindistan Cevizi Maskesi

Zayıf ve ince telli saçların daha sağlıklı görünmelerini sağlamak için; 2 çay bardağı Hindistan cevizi yağı ve badem yağı kısık ateşte ısıtılır. Ardından karışım uygun sıcaklığa geldiğinde, parmaklar ile masaj yapılarak saç derisine sürülür. Kalan yağ saç uçlarına sürülebilir. Yarım saat kadar bekledikten sonra şampuan ile durulanır. Zayıf ve ince telli saçlar için doğal maskelerin en bilinenlerinden olan bu kür, saçların yumuşamasını sağlar ve kırılmalarını önler.

Yoğurt Maskesi

Yoğurt maskesi için; yarım çay bardağı badem yağı, 1 yemek kaşığı limon ve yarım çay bardağı badem yağı karıştırılır. Hazırlanan bu maske saça sürülür ve 30 dakika kadar bekletilir. Hemen ardında ılık su ile durulanır. İnce telli saçlara sahipseniz, bu maskeyi düzenli bir şekilde uyguladığınızda, saçlarınızın daha sağlıklı bir görünüm kazandığını fark edeceksiniz.

Bal ve Muz Maskesi

Zayıf ve ince telli saçlar için uygulanacak doğal maskelerden biri de, muz ve bal maskesidir. Bu maskeyi uygulamak için; 1 adet muz, 1 yemek kaşığı bal ve 1 adet yumurta karıştırılır. Ardından saça uygulanır ve yaklaşık yarım saat kadar saçta bekletilir.

İnce telli saçların daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilmeleri için uygulanacak maskelerin yanında, sağlıklı beslenmeye de özen gösterilmelidir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz