Yüzünüze En Uygun Kaş Modelleri

Yüzünüze En Uygun Kaş Modelleri

Moda nasıl sürekli değişiyorsa; yapılan makyajlar, kullanılan aksesuarlar ve hatta kaşlar bile değişiyor. Bir dönem ince kaşlar oldukça modayken, yerini kalın ve dağınık kaşlara bırakabiliyor. Ancak modaya uymak adına yüzümüze ve tarzımıza yakışmayan kaşlar kullanmamız bizi olduğumuzdan kötü gösterecektir, bunu unutmamakta fayda var. Kaşlarınız yüz şeklinize uygun değilse ya da istediğiniz gibi uzamıyorsa, bu durumu tam tersine çevirebilecek makyaj hileleri de mevcut.

Burnunuz gözlerinize yakın ise kaş başlangıç aralığınız açık olmalı. Bu sayede dikkati buraya çeker; gözlerinizin yakın oluşunu kamufle etmiş olursunuz. Eğer durum tam tersiyse yani gözleriniz burnunuza uzaksa; kaş başlangıç aralığınız birbirine yakın olmalı.

Kaşınız, başlangıç kısmının altında bitiyorsa, yani bittiği kısım, başladığı yerden daha aşağıdaysa; bu yüzünüzü hüzünlü gösterir. Bu durum da gözünüzün ışıktan faydalanmasına engel olarak, parlaklığı azaltır. Bu ifadeyi ortadan kaldırmak ve yüzünüze daha parlak bir ifade kazandırmak için: Elinize bir kalem alın. Kaşınızın başlangıç noktasından, gözünüze paralel tutun. Kaşlarınızın bittiği yerde kalemin altında kalan tüylerinizi cımbız yardımıyla alın.

Göz bebekleriniz burnunuza yakın bakıyorsa ya da az da olsa şaşıysanız, kaşınızı göz bitimine kavislendirmeniz gerekir. Bu sayede, göz bitimindeki kavis, dikkati göz bebeklerinizden uzaklaştırır. Eğer bu şekilde bir uygulama yapamıyorsanız; kaş uçlarınızı hafifçe koyultarak, fark olup olmadığına dikkat edin.

Alnınız dar ve küçükse, kalın kaşlardan olabildiğince uzak durun; ancak uzun ve geniş ise, olabildiğince düze yakın, dikkati alnınızdan uzaklaştırıp, yüzünüzün alt kısmında toplayacak kaşları tercih edin.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz