Yüz Yogası İle Yüzünüzde Mucizeler Yaratın

Yüz Yogası İle Yüzünüzde Mucizeler Yaratın

Yaşın ilerlemesi ile cildin pörsüyerek yaşlanması kaçınılmazdır. Ancak yaşlanma yaşını geciktirmek elinizde. Bu nasıl olacak diyenler için yüz yogasını araştırarak istifadenize sunduk.

Hareketlere alından başlanmalı
Neden? Diye sorarsanız, cevabı, yüz kısmındaki sinirlerin alında yoğunlaşması olacaktır.

Alın yogası
İki elinizin orta parmağı ile alnınızın ortasından fazla bastırmadan yukarı aşağı gidip gelerek uygulayın. Parmaklarınız çapraz olarak hareket etmeli.

Göz çevresi yogası
Göz çevresi hassas olduğu için tamiri de oldukça zordur. Bu nedenle bu bölgedeki egzersizleri düzenli olarak en az 6-7 ay yapmanız gerekmektedir. İşaret ve baş parmaklarını zile göz çevrenizi 5 saniye kadar iyice hafif bastırarak gerdirin ve bırakın. Bu hareket kaz ayaklarının giderilmesinde oldukça etkilidir.

Kaş kaldırma yogası
Parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine koyun ve bastırarak itebildiğiniz kadar yukarı itin. Bu sırada kaşlarınızı sert bir şekilde çatarak aşağı indirmeye çalışmayı unutmayın. Zıt açı yapacaksınız yani.

Yanak yogası
Yanak kasları için en etkili yöntem balon şişirme yöntemidir. Bir balonu en az beş defa şişirin veya balon şişiriyor gibi yanağınızı doldurarak kuvvetli bir şekilde üfleyin.

Dudak
Dudak bölgesini onarmada kalem çevirme mucize sonuçlar vermektedir. Ağzınıza aldığınız bir kalemi günde üç defa 15 dakika çevirin. Bu hareket aynı zamanda alt yanak ve gıdık bölgesini de sıkılaştırarak bir taşla iki, hatta üç kuş vurmanızı sağlayacaktır.

Yüz yogasında nelere dikkat edilmelidir?
Hareketleri ayna karşısında yapılmalı ve uygulanırken basınçta ve hareket sayısında eşit davranılmalıdır. Aksi halde bir bölge sıkılaşırken diğer bölge sarkık kalır, bu da daha kötü bir görünüme sebep olur. Hareketlere başlanmadan önce tahrişleri önlemek için cilde uygun bir nemlendirici kullanılmalıdır. Düzenli ve uygun şartlarda yapmanız halinde 3 ay gibi bir sürende değişimi fark edeceksiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz