Yüz Tipine Göre Makyaj Sırları

Yüz Tipine Göre Makyaj Sırları

Yüz tipinizi belirlemek, doğru bir makyaj uygulaması için oldukça önemlidir. Yüzünüzün geniş ya da düz olması, uzun veya yuvarlak bir yapıda olması makyaj uygulaması için son derece önemlidir.

Geniş yüzlere uygulanan makyajlarda, allığı yanakların merkezinde yoğunlaştırmalıdır. Kaşlar ise mümkün olduğunca kalkık gözükmesi için kaş kalemi ile belirginleştirilmelidir. Yüz yapınıza göre alın çene görünümünüzü olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

Dar ve küçük yüzler yüz tipleri için ise makyajı mümkün olduğu kadar geniş gözükmesini sağlamak gerekir. Özellikle yanaklara sürülen allık içten dışa doğru dağıtılmalı ve yine yüz tipinize göre alın ve çene genişliğiz, ufak fırça darbeleriyle küçültmelidir.

Kullanacağınız fondötenin cilt tipinize uygun olmasına, mat ya da parlak bir görünüm isteklerinize cevap vermesine dikkat etmelisiniz. Sıvı hidratlı, suya dayanıklı, köpük, krem ya da stick tipi fondötenleri kalıcı ve doğal bir makyaj için deneyebilir ve tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız yoğun pudra, kısa süreli makyaj uygulamaları için idealdir. Çünkü yoğun pudraların cildinizde uzun süre kalması cildinizi kurutabilir ve doğal nem dengesinin bozulmasına neden olabilir.

Ten renginize göre bej, açık bej, bronz renkli pudraların cilt tonunuzdan sadece bir ton açık ya da koyu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde cildinizdeki kusurları daha profesyonel bir şekilde gizleyebilir ve belirginliklerini engelleyebilirsiniz. Uyguladığını pudra ve fondöten istediğiniz etkiyi yaratmadıysa serbest pudra ya da pata cream fondötenlerle porselen bir görünüm elde edebilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz