Yüz Kızarıklığına Bitkisel Çözüm

Yüz Kızarıklığına Bitkisel Çözüm

Çoğu zaman yüz kızarıklıkları duygularımıza bağlı olarak oluşabilmekte ve kısa süre içerisinde geçmektedir. Bu yüzden bu tür kızarıklıkları pek fazla önemsemeyiz. Ancak devamlı olarak kızarık bir görüntü oluşturan ve cilt sorunu haline gelmiş yüz kızarıklıklarına karşı önlem almak gerekmektedir. Yüz kızarıklıkları bazı ilaçların yan etkileri, herhangi bir besine karşı alerjik reaksiyon ya da aşırı soğuk ve sıcak sonucunda oluşabilmektedir.

Bu yazımızda sizlere yüz kızarıklığına karşı bitkisel çözümlerden bahsedeceğiz. İşte o uygulamalar;

Çilek Maskesi

Bu maske için 8-9 tane çilek ve 2 çorba kaşığı kadar süt kremasına ihtiyacınız var. Öncelikle çilekleri ezerek püre haline getirin ve üzerlerine süt kreması ilave edin. Yeterli kıvama gelinceye kadar karıştırma işlemini sürdürün. Maskeyi hazırladıktan sonra cildinizi temizleyin ve maskeyi cildinize yedirerek sürün. 10 dakika bekledikten sonra cildinizi güzelce yıkayın.

Domates Maskesi

Domates maskesi için öncelikle 1 adet domatesi rendeleyin. Daha sonra içerisine 1 tatlı kaşığı saf limon suyu ve 1 tatlı kaşığı yulaf ekleyerek tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Maskeyi hazırladıktan sonra cildinize sürüp 10 dakika bekleyin ve en son ılık su ile durulayın.

Bu iki maske haricinde 1 çorba kaşığı kudret yağı ve 1 çorba kaşığı kantaron yağını karıştırıp bu karışımı sabah ve akşam cilde sürmek de yüz kızarıklıkları için oldukça faydalıdır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz