Yoğurt Maskesi ve Faydaları

Yoğurt Maskesi ve Faydaları

Yoğurdun cilt için mineral ve vitamin açısından zengin olması dikkat çekerken özellikle tahriş olan ve yıpranan cilde de doğal bir bakım yapmaktadır. Düzenli şekilde yapılan yoğurt maskesi ile cilt temizlenirken aynı zamanda ihtiyaç duyduğu neme kavuşacaktır.

 

 

Parlaklık Veren Doğal Yoğurt Maskesi

* 1 çay kaşığı yoğurt
* 1 çay kaşığı yulaf ezmesi
* 1 çay kaşığı süzme bal

Tüm malzemeleri bir kase içine alarak iyice karıştırın. Sonra yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Yoğurt maskesinden sonrasında kesinlikle nemlendirici kullanmalısınız.

Lekelere Karşı Yoğur Maskesi

* 1 çay kaşığı yoğurt
* 1 çay kaşığı bal
* 2 tane çilek

Çilekleri bir çatal yardımı ile ezin ya da robottan geçirin. Bal ile yoğurdu iyice karıştırın. Bu karışımı tüm yüze sürmeniz tavsiye edilmektedir. 20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Antioksidanlar bakımından zengin olan maske yardımıyla ciltteki gözenekler sıkılaşırken ayrıca ciltteki nem dengeside korunacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz