Yazın Cilt Bakımı

Yazın Cilt Bakımı

Yaz mevsiminde cildimiz güneş ışınları ve aşırı sıcağın etkisiyle diğer zamanlara göre daha çok kurur. Eğer yazın cilt bakımı düzenli bir şekilde yapılmazsa ciltte leke, kuruma ve çatlamalar meydana gelebilir. Bu nedenle yaz aylarında cildimize daha çok önem göstermeliyiz. Peki yazın cilt bakımı nasıl yapılmalıdır? Gelin hep birlikte bu sorunun cevabına göz atalım.

Cildin nem dengesini korumaya özen gösterin.
Yaz mevsiminde cilt daha fazla kuru ve buna bağlı olarak ciltte soyulmalar meydana gelebilir. Üstelik bir de kuru cilt tipine sahipseniz çok fazla güneş ışınlarına maruz kalmamanızı tavsiye ederiz. Bunun yanında yazın dışarıya çıkmadan önce nemlendirici kreminizi sürmeyi sakın unutmayın.

Hafif makyaj yapın.
Cilt yaz mevsiminde aşırı sıcağın da etkisiyle daha çok hava isteyecektir. Bu nedenle cildinizin oksijen ihtiyacını eksiksiz karşılayabilmesi için cildinize kapatıcı ya da fondöten gibi makyaj malzemelerini sürmemeye özen gösterin. Unutmayın ki oksijen alan bir cilt daha canlı ve bakımlı olur.

Çok fazla güneşlenmeyin.
Çok güneşli havalarda dışarıda gözlüksüz ve şapkasız gezmemeye dikkat edin. Çünkü direkt olarak çok fazla güneş altında durmak cilde ve gözlere fazlasıyla zarar verir. Ayrıca yazın gezerken güneş kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin.

Kendinize mevsim meyvelerinden cilt bakım maskesi yapabilirsiniz.
Yaz aylarında cildin hem korunması hem de beslenmesini sağlamak amacıyla yazın çok kolay bir şekilde bulabileceğiniz beyaz duttan yardım alabilirsiniz. Bunun için beyaz dutu ezin ve yüzünüze sürün. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. İşlem bu kadar basittir. Beyaz dut maskesi hem cildinizi besler hem de nem dengesinin korunmasına yardımcı olur.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz