Yaza Formda Girmenin İncelikleri

Yaza Formda Girmenin İncelikleri

Yaza formda girmenin incelikleri nelerdir? detaylar modasmart’ta sizlerle.

Yaza ince bir vücutla girebilmemiz için diyete başlama sürecimiz mevcut kilomuz ile paralel olmalıdır. 100 kg olan birinin vücudundaki %5lik oran ile 60 kg birinin vücudundaki %5lik oran aynı değildir. Kilo ve metabolizma hızı paralel ise bu durum mevcut kilomuzu etkileyecek ve diyet sürecimizi de belirleyecektir.

Sağlıklı bir birey için haftada ortalama bir veya iki kilo vermek sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. Özellikle kadınların deri altı yağları daha yoğun olduğundan, haftada verilecek iki kilo, ortalama olarak bir cm incelme sağlayabilmektedir.

Kısa sürede çok fazla kilo vermek sağlık açısından oldukça zararlı ve verilen kiloların hızlı bir şekilde geri almasını sağlayan bilinçsiz bir uygulama olacaktır. Çünkü fazla kilolarınızdan kurtulmak ve yaza daha formada girmek için gerekli olan bir zaman dilimi ayırmamız gerekir.
Fazla kilolarından yakınan kişilerin asıl hedefleri, ulaşmak istedikleri kiloya ulaşmaları ve ulaştıkları kiloyu korumaları olmalıdır.

Kilo verirken aynı paralellikte incelmenizin de devam edebilmesi için aynı zamanda uygun süre içinde spora da zaman ayırmalı ve yaz aylarına gelmeden üç ya da dört ay öncesinden diyet ve egzersiz programınıza başlamanız sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı ayrıca yaza formda girmenizi de sağlayacaktır.

Yeterli miktarda su ve antioksidan içeren ürünler diyet programınızın ana besin ögelerini oluşturmalı ve egzersiz programınızın ise haftada en az 3 günden oluşması istenilen hedefe ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz