Yaşlanmanın Etkilerini ”Soya Bitkisi” İle Durdurun!

Yaşlanmanın Etkilerini ”Soya Bitkisi” İle Durdurun!

Günümüzde hastalıklar üzerindeki tedavi edici etkisi kabul edilmiş olan soya bitkisi, güzellik konusunda da önemli bitkiler arasında yer alıyor. Hücre metobalizmasını yenileyici görevi olan proteinleri fazlasıyla içeren soya, cilt dokusunun beslenmesine ve yaşlanma hızının yavaşlamasına yardımcı oluyor. Yapısında yer antioksidan, vitamin ve mineraller ise, cildin yeni baştan yapılanmasına olanak sağlıyor. Soya bitkisinin cilde olan etkileri bu kadarla sınırlı değil. Gelin birlikte bu bitkinin güzelleştirici etkilerine göz atalım;

Soya Bitkisi Kırışıklık Düşmanı

Yaş ilerledikçe hücre metobalizmasında yavaşlama oluşur. Soya bitkisinin bu durum üzerindeki etkisi çok büyüktür. Metabolizmayı uyaran ve harekete geçmesini sağlayan soya, ayrıca ciltteki kolajen üretimini arttırır. Cildin nem dengesini koruyan Hyaluronik Asit seviyesini de düzenleyen bu bitki sayesinde, cilt nem dengesini koruyarak kırışıklıkları durdururken, kolajen üretiminin yardımıyla da elastikiyet ve sıkılığı sağlamaktadır. Böylelikle cildin dayanıklılık oranı artacak ve yaşlılık çizgilerinin ortaya çıkma süresi gecikecektir.

Cilt Lekelerine Soya Bitkisiyle Savaş Açabilirsiniz

Cilt yapısını sağlamlaştırdığı bilinen soya bitkisi, ciltte oluşan lekeleri ve ton farklılıklarını da ortadan kaldırmaktadır. Yenileyici özelliğiyle derinin en alt tabakasına bile etki eden soya, cilt görünümünün iyileşmesine ve cildin onarılmasına katkıda bulunmaktadır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz