Yanak Yağlarını Eritmek İçin Öneriler

Yanak Yağlarını Eritmek İçin Öneriler

Yanak yağları sadece kilolu kadınlarda görülen bir problem değildir. Zayıf kadınlarda da yanak yağlanması görülebilir. Bu problemin önüne geçmek ve var olan yanak yağlarını azaltmak için, bazı faktörlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca evde hazırlayıp uygulayacağınız doğal tariflerle, yanak yağlarını eritebilirsiniz.

 

Yanak Yağlarını Eritmek ve Oluşmasını Engellemek İçin Öneriler

Bu sorunun oluşmasında en büyük etki, beslenme düzenidir. Beslenme alışkanlıklarının içinde, şeker ve protein açısından yüksek besinler olmamalıdır. Bunun yerine lifli sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek, yanak bölgesinde yağlanma oluşmasını engelleyecektir.

Vücutta oluşan aşırı tuz ve su kaybı da, yanak bölgesinde şişme ve yağlanmaya sebep olmaktadır. Hem sağlıklı bir cilt hem de yanak yağlanmasının önüne geçebilmek için, günde en az 10 bardak su içmeniz gerekmektedir.

Ayrıca kimyasal ilaçlar ve kozmetik ürünler, yanak yağlanmasına sebep olan bir diğer faktördür. Bu nedenle oldukça az ilaç kullanmak ve doğal içerikli kozmetik ürünler tercih etmek, doğru bir karar olacaktır.

Yanak Yağlarını Eritmek İçin Doğal Tarif

Malzemeler
* 1 yemek kaşığı zeytinyağı
* 3 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Malzemeleri bir kasenin içine alın ve iyice karıştırın. Limonun içeriğinde bulunan asit, yanak yağlarının erimesinde etkin rol oynamaktadır. Bu nedenle karışımı 10 dakika boyunca yanaklarınıza, masaj hareketleriyle uygulamanız gerekmektedir. Bu tarifi haftada 3 kez uygular ve devamlılığını sağlarsanız, yanak yağlarınızın erimeye başladığını görebilirsiniz.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz