Yanak Dolgunlaştırıcı Doğal Maskeler

Yanak Dolgunlaştırıcı Doğal Maskeler

Bayanların pek çoğu ince bir beden ve dolgun yanaklara sahip olmak ister. Vücut ile yanağın istenilen bu ters orantısını sağlamak çok kolay değildir. Kilo verip inceldikçe yanaklarının çökmesinden yakınan pek çok bayan bu durumun çözümü için çeşitli yollara başvurmuşlardır.

Yanak dolgunlaştırmak isteyen bayanların en çok uyguladıkları yöntemler, evde yapılan pratik maskelerdir. Pek çoğu cildi tazelemek ve canladırmak için uygulanan bu maskeler, evde her zaman bulunabilen malzemelerden yapıldığı için sıklıkla uygulanabilir.

 Elma Maskesi:

Malzemesi az, hazırlanması pratik ve uygulanması çok kolay olan elma maskesi için gerekli olan sadece bir adet elma ve bir tane çalışır durumda mutfak robotu. Malzemelerden de anlaşılacağı gibi bir bütün elmayı küçük parçalara ayırıp mutfak robotunda maske durumuna gelene kadar çekin. Ardından yüzünüzün tamamına sürün ve 15-20 dakika bekleyin. Bekleme süresinin sonunda yüzünüzü bol ılık su ile yıkayıp temizleyin. Bu maskeyi her gün aksatmadan uyguladığınızda yanaklarınızın dolgunlaşıp canlandığını göreceksiniz.

Bal Maskesi:

Cilt maskelerinin en çok kullanılan öğesi olan bal, tek başına da pek çok sorunun çözümü için kullanılabilir. Bir miktar yoğurt, bal ve süt kreması ile oluşturulan maskeyi yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin ve ardından ılık su ile durulayın. Haftada 1 2 kere uygulayabileceğiniz bu maskenin yüzünüzde var olan lekelerin giderilmesinde de etkili olduğunu göreceksiniz.

Gül Suyu ve Gliserin Maskesi:

Aynı miktarda gül suyu ve gliserinin karıştırılması ile oluşturulan bu maske ile yıpranan tahriş olan cildin tazenlenmesi ve yenilenmesi sağlanır. Bu tazelik yanaklara dolgunluk kazandırılmasında da etkilidir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz