Yağlı Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Saçlarımız bizim kimliğimizdir ve o günkü ruh halimizi yansıtır. Kimimiz uzun saçı sever, kimimiz kısa. Bazen bir topuz yapar hanım hanımcık iş kadını gibi olur, bazen sade bir örgüyle masum biri gibi görünmek ister, bazen de doğal haline bırakır özgür kız oluruz. Bu kimliklerden hangisine sahip olursak olalım ortak noktamız saçlarımızın sağlıklı olmasını istememizdir.

Bazılarımız saçlarımızın kabarmasından ve şekil almamasından yakınırken bazılarımız da çabuk yağlanan saçlardan şikâyet ederiz. Saç yağlanması özellikle ince telli saçlıların yaşadığı bir problemdir. Bu durumla baş etme yöntemlerimizin başında da günlük saç yıkama gelmektedir. Evden çıkmadan yıkadığımız saçlarımız gün içinde yoğun tempo ve koşuşturma sırasında fark etmeden şeklini kaybeder ve yağlanabilir. Bu durumla baş etmemiz için sık sık yıkamak dışında elbette ki başka baş etme yöntemleri de mevcuttur. Saç bakımı doğru bir şampuanla başlar. Yumuşaklığı artıran şampuanlar bu konuda yanlış bir seçim olacaktır çünkü içlerindeki ekstra kremler yağlanmayı önleyemeyecektir hatta daha erken yağlanmaya bile neden olabilir. Doğru seçim olarak ise kepeğe karşı bir şampuan olacaktır. Bir sonraki adım ise saçlarınızı güzelce durulayarak saçlarınızı kimyasallardan iyice arındırmanızdır. Kurutma yöntemi olarak da kendi haline bırakmak etkiliyken sıcak bir fön çekmek yanlış bir uygulama olacaktır. Ve tabiî ki bunlar dışında yapabileceğimiz alternatifler de elbette ki mevcuttur. bu alternatif ürünlere kozmetik mağazalarından ve ya aktarlardan ulaşabiliriz; ancak bu ürünler arasında doğru tercihi yapabilmek için önce cilt ve saç analizi yaptırmak sizin yararınıza olacaktır. Bu doğrultuda istediğiniz sonuca daha erken ulaşabilirsiniz. Buralarda bulabileceğiniz size uygun bir kil maskesi bile sizin kurtarıcınız olabilir. Eğer bunlardan hiçbirine ulaşamayacak durumdaysak ya da bunlardan bir fayda göremediysek bir başka yöntem olarak da elma sirkesi ile saçlarımızı yıkayabilir ya da limon durulaması yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi yağlı saçlar bir kader değil sadece bir seçimdir. Biraz özen ve bakımla istediğiniz güzel saçlara sahip olmak çok da ulaşılmaz değil. Bakımlı günlere…


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz