Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskeleri

Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskeleri

Yağlı bir cilde sahipseniz cildinizin geniş gözenekleri ve siyah noktaları vardır. Bu cilt tipi sivilce oluşumuna da yatkındır ve cilt aşırı yağlı olduğu için parlamaya yapar. Bu nedenle yağlı ciltle baş etmek kolay değildir. Yağlı ciltlerde gözenekleri temiz tutmak, sıkılaştırmak ve yüzdeki parlaklığı engellemek için cilt bakımı yapmak gerekmektedir.

 

Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskeleri

Kil Maskesi: 2 Çorba kaşığı mayayı 2 tatlı kaşığı ılık suda karıştırın. İçine 1 tatlı kaşığı toz şeker , 3 çorba kaşığı kil koyun ve karıştırın. Daha sonra bu karışımı koyu bir kıvama gelene kadar karıştırmaya devam edin. Oda sıcaklığında 15 dakika bekletin ve yüzünüze sürün.30 dakika bekleyin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Bitki Maskesi: 2 çorba kaşığı papatya, Ihlamur çiçeği, lavanta, mürver ağacı çiçeği ve çam filiz uçlarından eşit miktarda alıp karıştırın. Bu karışım 150 g. su içinde haşlanır. Bu haşlamaya 3 çorba kaşığı badem içi ilâve edilir ve haşlamaya devam edilir. Sonra 1 tatlı kaşığı un ve yarım tatlı kaşığı bal ilave edilir ve sıcak vaziyette yüze sürülür. 30 dakika bekledikten sonra, evvela sıcak su ile sonra soğuk su ile yıkanmalıdır.

Siyan Noktalar İçin Maske: 3 kaşık bal, 2 kaşık yoğurt ve biraz yulaf ununu karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve ılık su ile yıkayın. Bu karışım peeling etkisi yapar ve siyah noktaları temizler.

Salatalık Maskesi: 2 adet salatalığı rendeleyin ve 1 kaşık yoğurt ile karıştırın. Karışım, iyice düzgün ve pürüzsüz olunca yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Sonra ılık su ile yıkayın. Bu yüz maskesi ciltteki yağ fazlasını alır ve cildi temizler.

Maya Maskesi: 1 çorba kaşığı yaş maya ve 1 çorba kaşığı ılık suyu güzelce karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Sonra ılık su ile yıkayın. Bu karışım yağlı ciltler, cilt lekeleri, ve güneş lekeleri için uygulayabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz