Yağlı Ciltler İçin Limonlu Bal Maskesi

Yağlı Ciltler İçin Limonlu Bal Maskesi

Yağlı ciltler, sivilce ve siyah nokta oluşumuna karşı zemin hazırlayan cilt türüdür. Ayrıca bakım yapılmadığı taktirde, makyaj uygulamaları yapıldığı zaman iyi bir sonuç elde edilmez. Çünkü, cilt yağlı olduğu için makyaj tutmaz ve akar. Bundan dolayı, ciltteki gözeneklerin iyice temizlenmesi gerekmektedir. Böyle bir sorun karşısında, yağlı ciltler için maske en iyi çözüm olacaktır

Yağlı ciltler için limonlu bal maskesi uygulamaları, oldukça başarılı sonuçlar verir. Cildin siyah noktalardan ve aknelerden temizlenmesini sağladığı gibi, yüzün doğal nem dengesini de korur. Cildi sıkılaştırarak, tazeler ve gerekli olan pürüzsüzlüğün oluşması için zemin hazırlar.

Limonlu Bal Maskesi için gerekli malzemeler

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı süt

Limonlu Bal Maskesinin Hazırlanışı

Tüm malzemeleri cam veya porselen bir kabın içine karıştırın. Karışım, krem halini ana dek, karıştırmaya devam edin. Hazırlanan karışımı, göz bölgesi hariç tüm yüzünüze uygulayın. Yarım saat cildinizde beklettiğiniz maskeyi, ılık su ile yıkayarak temizleyin.

Yağlı ciltler için bal maskesi uygulaması, haftada 1 kez yapılabilir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz