Yağlı Ciltler İçin Domates Maskesi

Yağlı Ciltler İçin Domates Maskesi

Yağlı ciltler için maske denildiğinde ilk akla gelen domates maskesi nasıl yapılır?  Bakımsız bırakıldığında pürüzlü bir görünüm kazanan yağlı cilt; sivilce, leke, siyah nokta oluşumunda en riskli grupta yer alıyor.  Yağlı ciltlerin bakımında haftada bir uygulanacak pratik domates maskesi, cilt üzerinde antioksidan etki yaparak, cildin ölü hücrelerden temizlenmesini sağlıyor.

 

Yağlı Ciltler İçin Domates Maskesi

Bu tarif için evde ezilmiş bir domatesi de kullanabilirsiniz. Yarım domatesi rendeden geçirerek, domates rendesi ile bir yumurtanın akını iyice karıştırın. Bu karışıma maske  macun kıvamı alana dek azar azar pirinç ununu ilave edin. Maskeyi bekletmeden göz altlarına sürmeden yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Sıcağa yakın  su ile duruladıktan sonra tonik uygulayın.

Domates maskesini  uygularken, maskenin saçlarınıza bulaşmamasına dikkat edin.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz