Yağlı Ciltler İçin Doğal Tonikler

Yağlı Ciltler İçin Doğal Tonikler

Yağlı bir cilt tipiniz varsa, cildinize kimyasal maddeler barındıran ürünlerden sürmek istemiyorsanız endişe etmenize gerek yok. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve tamamen doğal içerikli toniklerle, hem cildinizin yağlı görünmesini engelleyebilir hem de daha az parlamasını sağlayabilirsiniz. Evde hazırlayabileceğiniz birkaç tonik tarifine, hep birlikte göz atalım;

Soğuk Su Toniği

Yağlı cilt tipleri için önerilen en ucuz tonik sudur. Özellikle damıtılmış suyun, başlı başına bir nemlendirici olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca yağ oranını dengeleyen ve iltihaplı akneleri azaltan soğuk su sayesinde, sivilce oluşumunun da önüne geçebilirsiniz. Soğuk suyu buz küpleri haline getirerek kullandığınızda, gözenekleri sıkılaştırıcı etkisini görebilirsiniz.

Limon Toniği

Hesaplı ve kolay toniklerden bir diğeri limon toniğidir. Yağlı ciltler üzerinde çok etkili olan limon, fazla yağı cildinizden söküp alacaktır. Bir adet limonun suyunu sıkarak 2 katı kadar su ilave ettiğinizde, limon toniğiniz hazırlanmış olacaktır. Bu toniği bir sprey şişesinde aktarıp, gün içinde 2-3 kez cildinizi temizleyebilirsiniz.

Yeşil Çay Toniği

Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz toniklerden biri, yeşil çay toniğidir. Bunun için 2 yeşil çay poşetini, kaynar suyun içine bırakarak demleyin. Demlenen çayı ayrı bir kaba almak için, çayın soğumasını bekleyin. Hazırladığınız tonikle her sabah yüzünüzü silerek, yağ oranını dengede tutabilirsiniz.

Gül Suyu Toniği

Bilinen doğal toniklerin başında gelen gül suyunu, hiçbir malzeme eklemeden cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizi sabah ve gece yatmadan önce gül suyuyla temizlerseniz, hem cildiniz parlaklık kazanacak hem de cildin yağ oranı dengelenecektir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz