Yağlı Ciltler İçin Doğal Tonik Yapılışı

Yağlı Ciltler İçin Doğal Tonik Yapılışı

Doğal güzellik doğada saklıdır. Doğanın içindeki sırlara erişildiğinde güzelliği yakalamak hiç de zor değildir. Cildimiz için saklı bir bahçe gibidir.

Cilt bakımı günümüzde her bayanın ön planda tuttuğu önemli bir noktadır.

Cilt bakımı için doğal birçok yol vardır. Yağlı ciltler için birkaç öneride bulunmak gerekirse;

 

Limon Toniği; 1 çay bardağı votka ile 1 limon suyunu karıştırın, şişeye doldurun. Sabahları ve gece yatmadan önce pamukla yüzünüzü temizlemek için kullanın. Mucizevî sonucu çok sürmeden alacaksınızdır.

Kil Maskesi; Kil, ciltteki fazla yağı alıp, cildin kurumasını da önlediğinden yağlı cildi olanların vazgeçilmezlerindendir. Alacağınız kili sulandırdıktan sonra cildinize doğrudan uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında kurumasını beklemek ve ılık su ile yıkamak kalıyor.

Yoğurt Maskesi; Yağlı cildinizi sakinleştirmek için yoğurt maskesinden yararlanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan: 1 çay kaşığı yağsız sade yoğurt ve un. İkisini karıştırıp güzel bir maske elde edebilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi; İyice çırpılmış yumurta akına yaklaşık bir çay kaşığı limon sıkıp daha sonra, elde ettiğiniz yumurta akı maskesini yüzünüz dışında boynunuza da uygulayabilirsiniz. Farkı hissetmeniz çok da uzun bir zaman almayacaktır.

Doğal Maden Sodası; Soda tüm cilt tipleri için besleyici bir toniktir. İçindeki zengin mineraller sayesinde cildin kısa zamanda canlanıp sağlıklı bir görünüm almasını sağlar.

Sirke Toniği; Yağlı cilt temizliğinde kullanılan sirke toniği, ciltteki parlamayı da engeller. Sirke toniği için 1 kaşık elma sirkesine ve 8 kaşık kadar maden suyuna ihtiyacınız var. İyice karıştırdıktan sonra pamukla cildinizi silebilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz