Yağ Bezeleri İçin Bitkisel Çözüm

Yağ Bezeleri İçin Bitkisel Çözüm

Yağ bezeleri, bir diğer adı lipom olan ve cilt altında oluşan beyaz ve sarımsı yağ tomurcuklarıdır. Beze şeklinde çeşitli büyüklüklerde olup, ciddi bir cilt rahatsızlığı teşkil etmeyen iyi huylu yağ birikintileridir. Genel olarak, göz çevresinde, kirpik diplerinde, yüzde, sırt ve omuz bölgelerinde görülür.

Kolesterol seviyesinin yükselmesine bağlı olarak, cildin altın oluşan yağ bezeleri, zararsız olsa da, ihmal edilmemesi gereken cilt rahatsızlıklarındandır. Cildin yağ ihtiyacını sağlayan yağ bezleri, iletim yollarının tıkanması ile oluşur. Temizliğe dikkat edilmeyen bölgede yağ bezeleri, akne ve kıl kökü iltihabı gibi sorunlara dönüşebilir.

Yağ bezelerine neden olan etkiyi ortadan kaldırmak, ciltteki yağ bezesini yok etmek için etkili olan bitkisel yöntemler vardır. Bunlardan biri de oldukça yaygın olarak kullanılan çay ağacı yağı bitkisel tedavisidir.

Yağ Bezeleri İçin Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, aromatik bir özelliğe sahip kısa bir ağaç türüdür. Avustralya ve Avrupa’ da tedavi amaçlı olarak yaygın bir şekilde kullanılır. Anavatanı Avustralya’ dır.

Ağacı yapraklarının preslenmesi veya damıtılması ile elde edilen özü, dezenfekte gücü ile birçok alanda kullanılmaktadır. Akne, yağ bezesi ve sivilce tedavisinden, çok amaçlı temizliğe kadar kullanılabilir. Aromatik kokusu nedeniyle, banyo suyuna da çay ağacı yağı katılabilir.

Çay Ağacı Yağı Bitkisel Maske

* 10 damla çay ağacı yağı
* 1 yemek kaşığı zeytinyağı
* 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yağ bezeleri için bitkisel çözüm olan, bu üç bitki özünden oluşan formül, iyice karıştırılır. Göz çevresinde de kullanılmasında bir sakınca yoktur. Karışım yağ bezelerinin olduğu bölgeye direkt uygulanır. Zeytinyağının onarıcı etkisi, Hindistan cevizi yağının karışımın daha hızlı nüfuz etme gücü sayesinde etkili bir bitkisel çözümdür. Karışım, yağ bezlerinin iletim yollarını açarak, yağ bezesi riskini yok etmiş olur. Bir saat kadar bekletildikten sonra karşımı

Çay ağacı yağı ile birlikte oluşturulan bu karışımın sadece cilde uygulanması, yutulmaması tavsiyemizdir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz