Vücut Tipine Uygun Aksesuar Alabilmenin 11 Püf Noktası

Vücut Tipine Uygun Aksesuar Alabilmenin 11 Püf Noktası

Kıyafetleri tamamlayan, sıradan kıyafete bile şık bir hava katabilen aksesuarlar arasında kemerler, takılar, gözlükler, şapkalar, çantalar yer alır. Pek çok kadın blogunda okuduğunuz gibi kıyafetin renk ve stiline uygun aksesuar seçmek önemlidir. Ancak unutmamak gerekir ki vücut tipine uygun aksesuarlar seçmek de daha hoş bir görünüm elde edilmesini sağlar. Şık olmayan bir görünüm oluşturmamak için vücut yapısına uygun olmayan aksesuarlardan uzak durmakta fayda var. Yanlış seçilmiş aksesuarlar daha yaşlı görünmenize de sebep olabilir.

Vücut tipine uygun aksesuar seçmek için nelere dikkat edilebilir? İşte, 11 püf noktası.

1. Geniş kemerler kullanmak kısa boylu kadınlarda pek hoş durmaz. Bel çizgisini ortalayacak şekilde seçilen kemerler ile çok daha güzel bir denge yakalayabilirsiniz.

2. Göbek problemi olan kadınların düşük bel kemerler tercih etmesinde fayda var.

3. Bacak boyu uzun ve gövdesi kısa kadınların ince kemerler tercih etmesi daha şık bir görünüm yakalamalarını sağlar. Geniş kemerler kullanmak olduğundan daha kısa gösterebileceği için uzak durmak gerekir. Bacak boyunuz kısa ve gövde bölgeniz uzunsa bu durumda yüksek bel kemerler tercih etmelisiniz. Bu tür bir tercih boyunuzun daha uzun görünmesine yardımcı olur.

4. Daha ince ve daha uzun görünmek istiyorsanız kemerinizin ve pantolonunuzun aynı renkte olmasına özen gösterin.

5. Yüzü küçük olanlara büyük, yüzü büyük olanlara pilot gözlükler daha çok yakışır.

6. Yuvarlak yüzlüler köşeli modelleri, oval yüzlüler damla modelleri ve kare çerçeveleri, köşeli yüzlüler yumuşak hatlı oval ve damla modelleri tercih etmeli.

7. Gözlük seçerken çerçevelerin kaşlardan çok yukarıda olmamasına dikkat edilmeli.

8. Şapkanın yüz şekline uygun olması oldukça önemlidir. Uzun yüzlüler geniş, kare yüzlüler kenarları kıvrımlı, yuvarlak yüzlülerin başa taç gibi oturan modelleri tercih etmeleri yüz şekillerine daha çok yakışır.

9. Atletik yapıdaki kadınlar büyük çantalar, büyük kolyeler ve küpeler tercih edebilir.

10. Minyon bir görünüme sahipseniz küçük ve orta boy çantalar tercih edebilirsiniz. Ayrıca büyük aksesuarlar yerine küçük ve zarif takılar tercih etmelerinde fayda var.

11. Göğüsleriniz büyük ise büyük küpe ve kolyeler göğüsleri olduğundan daha büyük gösterir. Vücudunun üst kısmı geniş olanların büyük küpe ve kolyelerden uzak durması gerekir. Boynu kısa olanlar tasma tarzındaki kolyeleri tercih etmemeli. Yüzünüz çok yuvarlaksa yuvarlak model kolye tercih etmeyin.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz