Vücudunuzu Kışa Hazırlayacak detokslar

Vücudunuzu Kışa Hazırlayacak detokslar

Yaz aylarının sonlarına gelirken verdiğimiz kiloları geri almamak ve formumuzu korumak için şimdiden hazırlıklara başlamalıyız. Peki, vücudumuzun bu geçiş dönemini atlatması için ne yapmalıyız? Kışa hazırlanırken yapılacak en faydalı şey detoks yapmaktır. Vücudunuzu kışa hazırlayacak detokslar ile yaz aylarındaki gibi formda kalmak mümkün.

Kışa Hazırlık Detoksları

Zencefilli detoks: Faydaları saymakla bitmeyen bu mucizevi bitki hem yazda hem de kışta vücudumuza sağlık kazandırıyor. Zencefil detoksu içine bir elmanın yarısı, bir havuç ve bir pancar koyarak kışa toksinlerinizden kurtulmuş olarak başlayabilirsiniz.

Patatesli detoks: Yemeklerimizin vazgeçilmez sebzelerinden olan patates ile yapılacak olan detoks ile; günlük potasyum ve kalsiyum ihtiyacınızı gidererek dinç bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Portakallı detoks: C vitamini deposu olan portakalı yemek veya kabuğundan faydalanmak kışa hazırlık için yapılacak en iyi şeylerden biridir. Detoks olarak ise, tarçın, greyfurt ve kivi ile kullanılabilir. Bu işlem bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır.

Şeftalili detoks: özellikle uyku problemi çeken ve yorgunluk hissedenlerin uygulaması gereken bir detokstur. Enerji verir ve vücudu yeniler.

Armutlu detoks: En faydalı meyvelerden biri de armuttur. Armudu, yarım elma ve yarım bardak kiraz ile detokslayarak tüketmek B,C ve E vitaminlerinin alınmasına ve bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz