Uzun ve Gür Kirpikler İçin Yapılması Gerekenler

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Yapılması Gerekenler

Hanımlar uzun ve gür kirpiklere sahip olmak  için yapılması gerekenler;

1) Rimelimizin içine 2-3 damla zeytinyağı ya da badem yağı damlatarak daha uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz.

2) Uzun süredir kullanılmayan rimel fırçalarını zeytinyağı ile mutlaka 1 gün temizlenmelidir.

3) Kirpiklere rimel uygulaması yapılmadan önce kirpik kıvırıcısı kullanılarak kirpikle daha uzun ve kıvrılmış bir görüntü alır.

4) Haftada 2-3 kez gece yatmadan önce kirpiklere badem yağı sürülmeli. Badem yağı kirpiği daha çok görünmesini sağlar. Fakat gözünüzün içine ve göz etrafına kesinlikle bulaşmamasına dikkat edilmeli.

5) Rimeli üst üste 2 kez uygulanmamalı. Hem görüntü olarak hoş bir görüntü olmaz. Hem topaklanmaya neden olur.

6) Rimeli dipten uca doğru zikzak hareketleriyle sürülmesi kirpiklerin uzun görünmesini sağlar.

7) Kirpiklerin daha gür ve uzun olması için hint ve kakao yağları kullanılmalı. Bu iki yağı hazırlarken mutlaka metal olmayan malzeme ile hazırlanmalı. Cam kase ve tahta kaşık kullanımı uygun olur.

8) 1 yemek kaşığı kakao yağına 1 çay kaşığı hint yağı iyice karıştırılmalıdır. Cam kabı su kaynayan tencerenin üstüne koyun ve karışım macun halini alınca kabı tencerenin üstünden alabilirsiniz. Bu hazırlanan karışımı kirpik diplerinize 15 gün devamlı uygulayın. 1 hafta ara verilmeli. Sonra yine devam edilmeli. Karışımı kullanma bu şekilde devam edilmeli. Karışımı kullanmaya bu şekilde devam edilmeli. Faydasını mutlaka göreceksiniz. Bu tarifleri uyguladığınız sürece daha uzun ve gür kirpiklere sahip olacaksınız.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz