Uzun Süre Bronz Kalmanın Yolları

Uzun Süre Bronz Kalmanın Yolları

Yaz aylarında pek çok kişinin tatil mekânlarında havuz da deniz bolca güneşlendikten sonra tatilden dönünce o kadar güneşin altında kalmanız ve bronzlaşmanız boşa gidercesine kısa sürede bronzluğunuz geçiyorsa bunu engellemenin bir yolu var aslında. Bronzluğun cildinizi daha iyi nüfuz etmesi için de birkaç yol bulunmaktadır. Özellikle güneşe çıkmadan önce yüzünüze peeling yaparak ölü derilerden arındırırsanız cildiniz daha kolay ve hızlı bronzlaşacaktır.

Cildi Nemlendirmek

Cildinizi hem güneş öncesi hem de güneş sonrasında nemlendirerek bronzluğun etkisini uzatmayı sağlayabilirsiniz. Kuru cilt güneş altında ciddi oranda yanar ve soyulma oluşur. Bu da elbette ki bronzluğunuzun derinin soyulması ile tamamen ortadan kalkmasına sebep olur. Ayrıca güneş yanıkları ve lekelenme oluşmaması için mutlaka güneş koruyucu losyon ve yağları tercih etmelisiniz. Düşük faktörlü olan koruyucular daha çok bronzlaşmanızı sağlar.

Farklı Bronzluk Yöntemlerini Deneyin

Güneş altında bronzlaştınız tamam ama bronzluğunuzun etkisi kısa sürüyorsa ve siz daha uzun süre bronz kalmak istiyorsanız bronzlaştırıcı ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri eğer isterseniz vücut losyonunuzla karıştırarak günlük olarak da uygulayabilirsiniz.

Güneşin altında fazla kalmamak ve güneşlenme oranını ölçülü bir şekilde yapmak gerek.  Tam öğle saatinde çok fazla güneşlenmek cildiniz de leke oluşmasını sağlayacağı gibi su toplanmasına ve güneş yanıklarının olmasına sebep olur. UV korumalı kremlerle korunmayı ihmal etmeyin.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz