Üzüm Maskesi Nasıl Yapılır?

Üzüm Maskesi Nasıl Yapılır?

Güzellik maskelerinin en başında gelen üzüm maskesi, en faydalı güzellik maskelerindendir. İçerisinde bulundurduğu antioksidan maddesi ile ciltteki hücreleri yenileyerek kırışıklıkların önüne geçer. Üzüm maskesi cildinizi yenileyerek taze bir görünüme kavuşturup daha diri ve genç gözükmesinde büyük rol oynar. Un ile yapılacak olan üzüm maskesinin faydalarını uyguladıktan sonra görünce çok şaşıracaksınız.

Üzüm Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Üzümün içerisinde barındırdığı B vitamini, potasyum ve demir ile cilt hücrelerini yeniler ve daha bebeksi bir görünüme dönüşmesini sağlar.

Cilt renginin açılmasında büyük rol oynar, içerisinde bardındırdığı resveratol ve flavonoid olarak bilinen antioksidanlar cildiniz için çok faydalı etkenler barındırır.

Özel günleriniz için daha güzel görünmenizde büyük rol oynar, cildinizin görünümü değiştirir, yenile daha bebeksi bir dokunuş bırakır.

Üzüm Maskesi Nasıl Yapılır?

* 2 Salkım kadar kırmızı üzüm.
* 2 Yemek kaşığı kadar un.

Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz üzümleri ufak bir kap içerisinde iyice ezerek suyunu çıkarın, diğer bir malzeme olan unu ise üzüm suyunun bulunduğu kap içerisine yavaş yavaş az bir şekilde macun kıvamını alır bir biçimde ekleyerek iyice karıştırmaya devam edin. Macun haline gelen karışımı cildinize uygulamadan evvel cildinizi iyice temizleyin ve daha sonra karışımı cildinize uygulayın.  Maskeyi cildinize uygularken, göz etrafına yaymadan kullanmanız önerilir. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra 20 dakika kadar bekletin. İşlem bittikten hemen sonra cildinizi ılıkça su ile yıkayarak durulayın.

Not: Maskeyi cildinizden temizledikten hemen sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz