Uyumlu Giyinmenin 4 Kuralı

Uyumlu Giyinmenin 4 Kuralı

Moda dünyasının üzerinde önemle durduğu ve sokak stiline de yansıyan uyumlu giyinme, trendler ve moda sayesinde şekilleniyor.

Uyumlu giyinmenin ilk kuralı kombinlediğiniz kıyafetlerin belirli bir sınırı aşmamasıdır. Giydiğiniz kıyafetinizin 2 parçası da aynı desende ve uyumluysa 3. bir uyumlu parça ekstra kıyafetinizin kostüm stilinde algılanmasına neden olabilir. Dolayısıyla kıyafetinizde çok fazla uyumlu parçanın olmaması tavsiye edilmektedir.

Kombininiz de iyi bir denge sağlayabilmek için natürel tonları kullanmaktan kaçınmayın. Tamamen desenli ya da canlı renkler giymek biraz abartılı görünebilir. En kullanışlı uyumlu giyinme kuralı ise görünümü dengelemek için natürel tonda renkleri kullanmaktır.

Aksesuarlar konusunda da abartılı tercihlerden kaçınmalısınız. Çanta ve aksesuarlarda tercihinizi mutlaka sadelik yana kullanmalısınız. Kıyafetlerinize uygun renklerde olmasına da dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

Uyumlu giyinme kurallarında özellikle desenli parçalar kombinlerde ön plana çıkmaktadır. Desenli parçaları kusursuz bir şekilde kombinlediğiniz de başarılı olursunuz. Küçük desenler ince görünüm yaratırken, büyük ve iri desenler ise basen ve göğüs bölgesine dikkatleri çekerken olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olur.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz