Uyku Öncesi Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Uyku Öncesi Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Güzel ve sağlıklı cildin ilk adımlarından biri düzenli uykudur. Parlak, güçlü ve canlı bir cilde sahip olmak için, uyku düzenine önem vermek gerekir. Uyku bu kadar önemliyken, uyku öncesinde yapılacak olan yüz temizliği de önem taşımaktadır. Yatmadan önce yapılacak olan yüz temizliği esnasında, nelere dikkat etmek gerekir? Doğru bir yüz temizliği nasıl yapılmalıdır? Bu soruların cevabı yazımızın devamında yer alıyor!

Uyku Öncesi Yüz Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildinizi seviyorsanız, sağlıklı bir cildim olsun istiyorsanız, mutlaka cilt temizliğinize önem vermeniz gerekiyor. Özellikle de uykuya yatmadan önce yapacağınız yüz temizliği, cildin dinlenme sürecinde olumlu etkiler yaratıyor. Cildinizde makyaj olsun ya da olmasın, yatmadan önce cildinizi temizlemeniz önemli. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, bakım öncesinde yüzünüzü yıkamak ve iyice kurulamaktır. Ciltte makyaj bulunuyorsa, makyaj temizleme ürünüyle de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Temizlik işleminin ardından, cildinize mutlaka uygun bir nemlendirici sürmelisiniz. Bu işlemleri zamanınız varsa, yatmadan 1 saat önce uygulamalısınız. Eğer yatmadan hemen önce cildinize krem sürerseniz, cilt kremi emmeden yastığınız bu işlemi gerçekleştirecektir. Bu da cildinizin nemlenmesine ve cilt sağlığınızın korunmasına engel olacaktır.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz