Tülin Şahin’den Vücut Tipine Göre Stil Önerileri

Tülin Şahin’den Vücut Tipine Göre Stil Önerileri

Tülin Şahin’den Vücut Tipine Göre Stil Önerileri

Ünlü manken ve stil danışmanı Tülin Şahin’den güzel ve şık olmak için her vücut tipine uygun stil önerileri bu yazımızla birlikte modasmart.net’te. Özellikle herkesin kendine özgü bir vücut yapısı olduğu düşündüğünde sözü edilen vücut tipine göre stil önerileri oldukça önemli hale gelmektedir.

Geniş bir üst beden-oransal olarak dar kalçalar:

Bu vucüt tipine sahip bayanların yapması gereken dikkati geniş üst bedenden uzaklaştırıp dar kalçalara çekmetir. Bunun için tam belde biten ve oldukça dar bedene yapışan ceketler oldukça idealdir. Dikkati dar kalça ve ince bacaklara çekmenin bir diğer yolu da dar pantolonları tercih etmektir. Diğer dikkat edilmesi gereken hususlar ise üste giyilen parçaların oldukça sade olmasıdır. Alta giyeceğiniz parçalarda ise cesur davranabilirsiniz.

Dar üst beden-geniş kalçalar:

Bu vucüt tipinde ise dikkati üst bedene çekmek asıl gaye olmalıdır. Bunun için ceket, gömlek ya da giyilen bluzun üzerinde mutlaka dikkat çekici detaylar olması gerekmektedir. Kısa ve dar kesimli üst parçaların tercih edilmesi de ince bele dikkat çekeceğinden tercih edilebilir. Alta giyilecek parçaların ise oldukça sade ve uçuş uçuş kumaşlardan olması idealdir.

Uzun bir üst beden-kısa bacak boyu:

Bu tip vücuda sahip bayanların ilk amacı bacak boyunu daha uzun göstermek olduğu için dar fazla ayrıntıya sahip olmayan ve özellikle de yüksek bel pantolonları tercih etmelidirler. Etek ya da pantolonun üzerine giyilecek olan ceketin ise mutlaka belde bitecek şekilde olması gerekmektedir.

Kısa bir üst beden-uzun bacak boyu:

Bu tip bayanların giyinirken yapmaları gereken alt bedenle üst bedenin dengesini sağlamaktır. Bunun için de üste giyilen ceket, tişört ya da bluzların uzun ve kalçalara kadar inecek şekilde olması gerekmektedir. Yine denge sağlamak adına kombinlerde kemer kullanılmalıdır.

Yuvarlak hatlara sahip vücutlar:

Bu vücut tipinde dikkatlerin ince bele çekilmesi gerekmektedir. Bunun için de bele tam oturan kıyafetler seçilmelidir. Diğer yandan kullanılan kıyafetlerin vücuda kalıp gibi oturması ancak çok dar olmaması gerekmektedir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz