Topuk Çatlaklarının Önlenmesi ve Tedavi Yöntemleri

Topuk Çatlaklarının Önlenmesi ve Tedavi Yöntemleri

Yaz aylarında sıklıkla karşılaştığımız topuk çatlakları sağlık ve estetik açısından rahatsız edici bir durum olarak karşımıza çıkmakta . Öncelikle kuru bir cilde sahip olanlar bu problemi daha çok yaşamaktadır . Ayaklarınızı yıkadıktan sonra düzgün kurulamamak , yalınayak dolaşmak yada uygun olmayan ayakkabı / terlik seçimi topuk çatlaklarının oluşumunu hızlandırmaktadır .

Evde alabileceğiniz basit önlemlerle bu sorundan kurtulmanız mümkün . Banyodan sonra ayaklarınızı yeterince kurulayarak , banyo sırasında ponza taşı ile ölü deriyi temizleyerek , çatlak bölgeleri içeriğinde E vitamini ve yoğun nemlendirici içeren ayak bakım kremleri ile kremleyerek çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz . Ayaklarınıza krem sürdükten sonra çorap giymek ve bir süre dışarda kapalı ayakkabı kullanmak tedavi sürecini hızlandıracaktır .

Alternatif olarak piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz topuk çatlakları için özel üretilmiş çoraplardan da alabilirsiniz . Bu çoraplar içerdikleri nemlendirici ile çatlamayı önleyici ve tedavi edici etki göstermektedir .

Topuk çatlaklarına bitkisel tedavi yöntemlerini tercih edecekler içinse ;

* Soğuk suya elma sirkesi koyup ayaklarınızı bu suda yarım saat bekletebilirsiniz .

* Gül suyu ile ayağınıza masaj yapabilirsiniz ki ayaklarınız mis gibi kokacaktır .

*  Kantaron yağının cilt yenileyici özelliğini nedeniyle topuk çatlaklarına uygulanması olumlu sonuç verecektir .

* Her derdin devası zeytin yağı bu konuda da gayet başarılı . Zeytinyağı ile masaj yaptıktan sonra ayaklarınızı galoşla kapatarak bekleyebilirsiniz . Burada önemli olan husus zeytinyağını ayağınızdan temizlemek için çok sıcak su kullanmamanız.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz