Topuk Çatlakları Nasıl Temizlenir

Topuk Çatlakları Nasıl Temizlenir

Sürekli ayakta duran ve yazlık ayakkabı giyen kimseler de topuk çatlakları meydana gelmektedir.Topuk çatlaklarını geri plana almak isteyenlerdenseniz önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Topuk Çatlaklarını Yok Etmek İçin Ne Yapmalıyım?

Topuk çatlaklarını geri plana almak için kolları sıvamanın zamanı. Leğenin içerisine ılık su dolduralım ve içerisine losyon, hijyenik sabun ilave edelim. Ayaklarımızı yarım saat boyunca ılık suyun içerisine bekletelim ve ardından sünger taşı aracılığı ile topuklarımızı ovalayalım. Topuklarımızda ki ölü derilerin gittiğine emin olduktan sonra ayaklarımızı havlu ile kurulayalım. Daha sonra ayaklarımıza vazelin ve shea yağı sürerek nemlendirelim.

Topuk Çatlaklarını Gideren Maske

  • – Zeytinyağı
  • – Limon suyu
  • – Badem yağı

Topuk çatlaklarını gideren maske yapımı için bir adet limonun suyunu sıkalım. Limon suyunun içerisine badem yağı ve zeytinyağı ilave edelim. Maskemizi ayak topuklarına masaj aracılığı ile iyice yedirelim.

Topuk Çatlaklarına Kesin Çözüm

  • – Gripin
  • – Bir adet vazelin

Topuk çatlaklarını gideren maske yapımı için bir adet gripini vazelin aracılığı ile harmanlayalım ve topuklarımıza masaj aracılığı ile sürelim.

Topuk Çatlakları İçin Özel Maske

  • – Vazelin
  • – Karbonat
  • – Aspirin

Topuk çatlaklarını gideren maske yapımı için 5 adet aspirini dövelim ve içerisine 1 çay kaşığı karbonat ilave edelim. Karışımı 1 çay kaşığı vazelin aracılığı ile harmanlayalım. Sizler de birbirinden özel maske tarifleri ile kusursuz cilt tipine sahip olabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz