Toksinlerden Kurtulma Yolları

Toksinlerden Kurtulma Yolları

Sonbahar mevsiminde hastalıkların kapınızı çalması ile birlikte enfeksiyonlarda sıkça görülmeye başladı. Kullanılan ilaçlar ve özellikle antibiyotikler çoğunlukla böbreklerde yük oluştururken, vücutta toksinleri de arttırmaktadır. Bağışıklık sistemi güçlü olanlar bu tür hastalıklar karşı dirençli olurken vücudumuzu bu dirence hazırlamanın püf noktası da toksinlerden arınmaktır.

İşte bağışıklık sistemi güçlendiren ve toksinlerden arındıran karışımlar:

Yoğurt ve bal: Yoğurt düzenli olarak yendiğinde immünoglobilin denilen maddelerin vücutta daha fazla üretilmesine neden olur. Ayrıca yoğurt bağırsaklarda sitokinin adlı maddelerin sentezlenmesinde de önemli görevler alırken, doğal bir ilaçtır.  Bal ise bitki çayları ve çaylarda şeker yerine kullanılması gereken çok önemli bir antioksidandır. Yoğurt ile birlikte de tüketilmesi tavsiye edilirken toksinleri atıcı kuvvetli bir savaşçıdır.

Balık, taze sebze ve meyve: Balık içerdiği doğal mineraller sayesinde oldukça etkili bir besindir. Omega 3 gibi değerli bir vitamini sağlayan balık, vücudun direncini kuvvetlendirir. Taze olarak tüketilen sebze ve meyvelerde vücudun bağışıklığını kuvvetlendirerek, toksinlere karşı da direnç sağlamaktadır.

Süt: Süt içeriği ile birçok vitamin ve minerali barındıran doğal bir antioksidandır. Çocukların,gençlerin ve her yaştan insanın kesinlikle tüketmesi tavsiye edilmektedir. Süt tok tutan içeriği ile aynı zamanda toksinleri atıcı bir yapıya sahiptir. Günde en az bir bardak muhakkak tüketilmelidir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz