Tırnak Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Tırnak Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Günlük hayatımızda en çok ellerimizi ve tırnaklarımızı kullanırız. Yoğun kullanımdan kaynaklanarak tırnaklarımız zamanla kötü görünmeye, yıpranmaya ve kırılmaya başlar. Tırnakların sağlığı için doğru tırnak bakımı çok önemlidir. Tırnakların da bakıma ihtiyacı vardır ve doğru şekilde bakım yapılmadığında tırnaklarda kırılma, sararma ve uzamama gibi sorunlar yaşanmaktadır.

Eldiven kullanmadan bulaşık yıkama ve kimyasallarla doğrudan temas, tırnaklarımızı en fazla yıpratan işlemlerdendir. Tırnaklarımız matlaşır, yıpranır ve kırılma sürecine kimyasallar aracılığız girerken bu sorunu yaşamamak için temizlik yaparken mutlaka eldiven kullanımını gerekmektedir.

Tırnak kesiminin yanlış yapılması da oldukça önemli bir sorundur. Ayak tırnakları düz bir şekilde, el tırnakları da hilal veya yay şeklinde kesimi uygun kabul edilmektedir. Tırnaklarımızı çok aşırı kısa kesmek tırnak etlerinde çeşitli yaralanmalara neden olurken bu konuda da dikkatli davranmak önemlidir.

Tırnak bakımı için beslenmenin de rolü çok büyüktür. Öncelikli olarak A, B ve C vitamini başta önemli kabul edilirken bu vitaminleri içeren besinler tüketilmelidir. Aşındırıcı kimyasallardan tırnaklarımızı korumak ve mutlaka bakımını aksatmamakta önemlidir. Örneğin; Sigara kullanımı ve çeşitli kimyasallardan sararmış olan tırnaklarımız için limondan yararlanarak tırnaklarımızı limonla ovabiliriz ve ardından da oksijenli su ile temizleyerek tırnaklarımıza doğal bir bakım yapmış oluruz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz