Tesettür Şıklığında Gömlekler Bu Yılın Vazgeçilmezleri

Tesettür Şıklığında Gömlekler Bu Yılın Vazgeçilmezleri

Gömleklerin hayatımızdaki yeri nerede ise tartışılmaz denecek kadar fazladır. Spor gömlek çeşitleri, klasik gömlek çeşitleri ya da abiye gömlek çeşitleri ile iş hayatımızın, özel günlerimizin ya da günlük seçimlerimizin şıklığını tamamlamaktayız. Tesettür gömlek çeşitleri de bu kurtarıcı giyim ürünleri arasındadır. Gömlekler nerede ise bir ayakkabının varlığı kadar önemsenecek konumda olan kıyafetlerdir. Bu senenin tesettür modası içerisinde de bolca gömlek tasarımlarına yer verilmektedir. Bu sene genellikle gömlek tasarımlarında çiçekli desenler, kol ve yaka işlemeli gömlekler, tunik gömlekler, özel tasarım gömlek elbiseler gibi pek çok detaylı çeşitler vitrinlerde yerini alacaktır. Özellikle uçuk ve çiçek desenli gömlekler sıkça mağazaları süsleyecektir. Çimen yeşili tonları, bebe mavisi renkleri, nar kırmızısı ve beyaz renklerin hakim olduğu gömlek çeşitlerine sıkça rastlamak mümkün olacaktır. Siyah ve beyaz gömlek renkleri arasında kemikleşmiş renkler olsa da bu sene pek çok kıyafet tasarımında olduğu gibi gömleklerde de kullanılmaktadır.

Bahar Renkleri İle Vazgeçilmez Olan Gömlekler

Yaz aylarında rahat ve şık olmak önemlidir. Hem rahatlık ve hem şıklık iki uzak kavram olarak bilinse de artık modanın tasarımlarını özgünleştirmesi ile bu mümkün olabilmektedir. Özellikle bu dönemde bahar renklerinin hakim olduğu tesettür gömlek modellerini tercih edenleri mutlu edecek tasarımlar içermektedir. Gömlekler eteklerin ya da pantolonların üzerine dilediğiniz tarzda kullanabileceğiniz özelliği en fazla olan kıyafetlerdir. Uçuş – uçuş renkleri kullanmaktan hoşlananlar için bu dönem bahar pembeleri, bahar yeşilleri ve gök mavisi gibi renk çeşitlerini görmek mümkün olacaktır. Yine tesettür gömlek çeşitleri arasında kareli gömlekler, tül detaylı bluzlar ve bunun yanı sıra tasarım gömlekler de sıkça tercih edilecekler arasındadır.

Tesettür gömlek modellerinde bu sene de belden bağlamalı gömlek çeşitlerine yer verilmektedir.  Bu tasarımlar da uzun dönemlerdir şıklığını koruyan bir tarzıdır. Belden bağlamalı gömlekler tesettür giyim için adeta olmasa olmazlardandır. Gömlek tasarımları tesettürlü hanımların eşarp seçimi konusunda rahatlıkla kullanmasına olanak sağlamaktadır. Dikkat edilmesi gereken önemli husus ise hareketli gömlek ile desenli  eşarp modellerinin aynı anda tercih edilmemesidir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz