Tesettür Giyimde Aksesuarlar Nasıl Kullanılabilir?

Tesettür Giyimde Aksesuarlar Nasıl Kullanılabilir?

Tesettür giyimin küçük detayları aksesuarlar, tesettürlü hanımlarımızın şıklığını tamamlıyor. Ancak  tesettür modası, form olarak kapalı detaylara sahip olduğundan aksesuar tercihlerinin çok dikkatli yapılması gerekiyor.

Tesettür modasında aksesuarlar nasıl kullanılabilir?

Eşarp ve Şal İğneleri
Eşarp ve şal iğnelerinin gümüş modelleri öyle gösterişli ve hoş ki bu iğneleri kullanarak dahi kombininizi gecelere ve özel günlere hazırlayabilirsiniz.  Gündelik kullanımdan ziyade özel günlerde kullanabileceğiniz şıklıktaşal iğneleri, aksesuar dolabınızda bulunmalı.

Kolyeler
Tesettürlü hanımlarımızın güpür detaylı kıyafetlerde kolye kullanmaları, kombini kalabalıklaştırmakta. Özellikle iri formlu ya da uzun zincirli kolyelerin daha sade gömlek, tunik veya bluzlarla tercih edilmeleri gerekiyor. desenli ve üst kısmı dantelli ya da işlemeli modellerde, etek kısmı pileli, çok hareketli, motifli elbiselerde kolye kombinde eğreti durduğundan kullanılmamalıdır.

Bilezikler
Kol detaylı kıyafetlerde bilezik kullanmaya gerek yok. Aynı şekilde kolları lastikli kıyafetlerde de kalın ve gösterişli bileklikler çok şık durmamaktadır. Kol uçlarında detay olmayan, ipek  ve sade bluzlar detaylı, gösterişli, şık bir bilezik ile çok hoş görünmektedir. Sade ipek bluzunuzu abiye eteğiniz ve gösterişli bileziğiniz ile gecelerde kullanabileceğiniz  gibi pantolonunuz ve spor bir bilekliğinizle sokak modasında da tercih edebilirsiniz.

Yüzük
Tesettürlü hanımlarımız sade kombinlerini parmak ucu yüzüklerle hareketlendirebilirler. Bu hem kombininize şıklık katacak hem de sizi daha zarif gösterecektir. Son zamanların modası dolama yüzükler de tesettür şıklığında rahatlıkla kullanılabilir.

Şahmeran Bileklikler
Tesettürlü hanımlarımız kombinlerinde şahmeran bileklikleri de rahatlıkla kullanabilirler. Spor kombinlere sade şahmeran bilekliklerle kadınsı bir detay eklenirken; sade abiyeler gösterişli şahmeran bilekliklerle sizi gecelerin en şık bayanı haline  getirebilir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz