Ter Kokusuna Bitkisel Çözümler

Ter Kokusuna Bitkisel Çözümler

Yaz ayları başta olmak üzere çoğu zaman bizleri zor durumda bırakan ter kokusu sosyal hayatımızı olumsuz etkilediği gibi verdiği rahatsızlık nedeniyle de kurtulmak istediğimiz durumlardan biri oluyor. Ter kokusu nasıl giderilir, ter kokusunun tedavisi nedir gibi çeşitli sorular sormaya başladığınız anda sık sık banyo yapma ve kıyafet değiştirme gibi öneriler yerine kalıcı çözümler istiyorsanız bitkisel çözümler deneyebilirsiniz.

Ter Kokusuna En Etkili Bitkisel Tedaviler

Eğer ter kokusuna doğal çözümler arıyorsanız ve evinizdeki malzemeleri kullanarak bu sorundan kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki tedavileri deneyebilirsiniz.

  • * Bir tane enginarı alarak kaynatıp suyunu düzenli olarak içtiğinizde ter kokunuz ortadan kalkacaktır.
  • * 100 gr kadar yabani gülü alarak kaynatın. Daha sonra suyu ile yıkanın. Vücudunuz uzun süre ter kokmayacağı gibi mis gibi bir kokuya bürünecektir.
  • * Çemen otunu kaynatarak 2 günlük aralıklarla birer bardak içebilirsiniz. Ter kokunuz için oldukça etkili bir çözüm olacaktır.
  • * Patlıcanın ter kokusunu alıcı özelliği vardır. Bu nedenle patlıcan kaynatılıp içilebilir ya da patlıcan yemeği yenebilir.
  • * Erik hoşafı içmek de terlemeyi ve ter kokusunu yok edecektir.
  • * Aktardan alınacak olan mercanköşk, nane ve elma yaprağı birer avuç kadar alınıp bütün vücut için yeterli olacak bir suda kaynatılır. Elde edilen suyu bütün vücuda sürmek kokuyu ve terlemeyi alacaktır.
  • * Ter kokusunu yok etmek için nane çayı içmek de oldukça faydalı olacaktır.

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz