Temiz ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Elma Sirkeli Maske!

Temiz ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Elma Sirkeli Maske!

Elma sirkesinin mutfakta yeri ve önemi büyüktür. Salata, çorba gibi birçok besinde kullanabileceğiniz elma sirkesi, cilt bakımında da etkili rol oynar. İnsanlar cilt sağlığı ve temizliği için birçok ürün arayışı içine girerler. Ancak mutfakta bulunan bu mucizevi malzeme sayesinde, evde kendinize etkili bir maske hazırlayabilirsiniz. İşte temiz ve sağlıklı bir cilt için elma sirkeli maske tarifi:

 

Elma Sirkeli Cilt Maskesi Tarifi

Malzemeler
1/4 Çay kaşığı elma sirkesi
1/4 Çay kaşığı maya
1 Çay kaşığı gülsuyu
1 Çay kaşığı zencefilli kombu çayı
1 Çay kaşığı ararot unu

Hazırlanışı
Derin bir kabın içine tüm malzemeleri ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın ve maskeyi hazır hale getirin.

Uygulanışı
Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın ve çok beklemeden ılık suyla durulayın. Temizlediğiniz cildinizi yumuşak bir havlu yardımıyla hafifçe kurulayın. Bu maskenin ardından cildinize nemlendirici bir krem uygulayabilirsiniz. Haftada ya da 15 günde bir yapabileceğiniz elma sirkeli maske uygulaması sayesinde, cildiniz kir tabakasından arınacak ve gözenekleriniz açılacaktır. Böylece daha sağlıklı ve parlak görünen bir cilde kavuşabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz