Stres Yönetimi Nedir?

Stres Yönetimi Nedir?

Stres yaşadığınız ve gergin olduğunuz zamanlarda aile ve işle ilgili sorumluluklarınız hiç bitmeyecek veya sorunlarınız azalmayacak gibi hissedebilirsiniz. Stres yönetimi ise bu noktada ortaya çıkar ve doğru bir stres yönetimi ile tüm olumsuz duygu ve düşüncelerinizi uzaklaştırabilirsiniz.

Herkeste stres yaratan sorunlar farklıdır. Çünkü bir kişiyi olumsuz etkileyen bir olay başka bir kişide aynı etkiye sahip olmayabilir. Bu nedenle de herkesin stresle baş etme yöntemi aynı değildir. Stres yönetimi bu noktada devreye girerken doğru teknikler ile uygulandığında çok faydalı ve etkilidir. İş veya şehir değiştirme, ayrılıklar ya da sevdiklerini kaybetme gibi bazı yaşam değişikliklerinden sonra stres yaşamak çok doğaldır ama bazı stres kaynaklarını anlamak ve yorumlamak daha zor olabilir. Bazı konularda daha talepkar veya hırslı olmanız stresinizi arttırabilir ve bakış açınızı değiştirmek stres yönetimi kapsamında değerlendirilebilmektedir.

Düzenli şekilde günlük tutmak, alkol ve sigara tüketimini azaltmak, arkadaşlarınızla vakit geçirmek, yürüyüş yapmak, dans etmek, doğada vakit geçirmek, sinema veya tiyatroya gitmek, hafta en az bir kez arkadaşlarınızla yemek organize etmek, yeterli şekilde uyku uyumak ve dinlenmek gibi yöntemlerin yanı sıra yeni hobiler edinmek stresinizi azaltan etkenler olacaktır. Örneğin; balık tutmak, el sanatlarına ilgi duymak, kitap okumak, sporla uğraşmak ve meditasyon yapmak gibi yeni hobileri faaliyetlerinize eklediğinizde algılarınızın açıları değişecek ve stres yaratan konular sizden uzaklaşarak daha net ve doğru bir bakış açısına kavuşmanızı sağlayacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz