Sonbaharda Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sonbaharda Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yaz aylarında tatil telaşından saçlarımıza bakım yapacak fırsatımız olmadı. Peki ya güneşten, denizden,rügzar ve kumdan yıpranan saçlarımıza canlılık ve parlaklık kazandırabilmek için yaz aylarının sona erdiği sonbaharın kapımızı çaldığı bu zamanlarda saç bakımımız nasıl olmalı?

Deniz Suyunun Saçımıza Yararları ve Zararları

Deniz suyu, içerisindeki bol minerallerle saçtaki kepeklenme ve egzama sorununa iyi gelmektedir.Fakat deniz suyundaki yoğun tuz miktarı saçlarda kuruma, matlaşma ve kırılmalara neden olmaktadır. Kuruyan ve yıpranan saçlarımız oldukça sağlıksız bir görüntü oluşturmaktadır. Biz tenimizi bronzlaştırmak ve güzel bir görünüme kavuşmak isterken saçlarımız hayallerimizi tam bir fiyaskoya dönüştürebilir.

Saç Bakımı

Sonbahar aylarına girerken saçlarımızı uçlarından kestirmemiz gerekir. Çünkü vücudumuza aldığımız besinler, vitamin ve mineraller  saçlarımızı besler. Fakat vücudumuz, saç uçlarımızdaki kırıkları onarması için harcayacağı enerjiyi, kırıkları aldırdığımızda saçlarımızın tamamına harcayacaktır.

Saçlarımızı sıcak suyla değil, soğuk suyla yada ılık suyla yıkamalıyız. Soğuk su saçlarımızı daha parlak gösterecektir.

Bepanten, bemiks, zeytinyağı, tatlı badem yağı, evigen ve acı badem yağını haftada iki defa karıştırıp kür olarak saça uyguladığınızda saçınızı güçlendirdiğini ve parlattığını görüceksiniz. Ayrıca saçın uzamasına da yardımcı olucaktır.

Ve son olarak, saçınıza bir müddet düzleştirici ve maşa kullanmamanız saçınızın kendine gelmesi açısından yararlı olucaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz