Sokak Modasında Son Trend Pullu Etek

Sokak modasının bu sezona damga vuran hit parçası: pullu etek. Kadınların oldukça hoşuna giden fakat ‘abartılı’ duracağını düşünüp çekinerek baktıkları pullu etekler, doğru kombinlendiğinde sezonun trend görünümüne kavuşmamızı sağlayacaktır.

Peki, abartılı bir parça olan pullu etek günlük kullanımda nasıl kombine edilmelidir?

 

ALTIN KURALIMIZ: DENGE

Aslında sadece pullu etek kombine ederken değil, bütün parçalarda dikkat etmemiz gereken altın bir kuralımız var: denge kuralı. Abartılı parçalarla sade formda parçaları, feminen bir parçayla daha maskülen bir parçayı, sade bir parçayla ışıltılı ve dikkat çekici bir parçayı kombine ederek parçalar arasında denge sağlıyoruz.

Denge kuralına göre pullu etek tercih ettiğimizde yardımcı parçamız daha sade formda bir parça olmalıdır.

İPUCU: Pullu eteğin abartılı duruşunu en iyi dengeleyen parçalar tişört ve örgü kazaklardır. Bu parçaları birbiri ile birlikte kullandığınızda pullu eteğin abartılı formunu kırıp, daha rahat ve günlük bir görünüm kazandırmış olursunuz.

TREND ALARMI: PULLU ETEK-DERİ CEKET

Sezonun hit parçalarından biri olan pullu etek ve deri ceket ikilisi ilk olarak kulağa değişik gelmektedir. Fakat bu sezonun modası deri ceket, ‘cool’ ve ‘rahat’ havası sayesinde pullu eteğin abartısını dengelemiş olacaktır.

Pullu etek deri ceketler ile birlikte kullanıldığı gibi blazer ceket ile birlikte de kullanılır. Bu şekilde kombine edildiğinde daha ‘formal’ bir görünüm elde edilir.

MAKYAJ VE SAÇTA DOĞAL KALIN

Altın kuralımızın denge olduğunu söylemiştik. Pullu etek giydiğimizde saçımız ve makyajımızda doğalkalmalı, günlük tarzımızı doğal kalarak tamamlamalıyız.