Soğuk Havalarda Cilt Kuruluğu İle Nasıl Baş Edilir?

Soğuk Havalarda Cilt Kuruluğu İle Nasıl Baş Edilir?

Havaların serinlemesiyle birlikte, cildimizin nem dengesi bozulur. Ancak alacağımız bazı tedbirler ile cilt kuruluğunun önüne geçmek mümkün.

Kuru ve soğuk iklim şartları, cildin doğal nem ihtiyacını artırır. En sık yüz, kol ve bacaklarda görülen cilt kuruluğuna, vücudumuzun her bölgesinde rastlayabiliriz. Havaların serinlemeye başladığı şu günlerde, ciltteki doğal denge bozulmadan önce tedbir almakta fayda var.

Soğuk havalarda cildinizi doğru cilt bakım önerileri ile sarın;

Cilt kurumasını önlemek için ilk yapmamız gereken; cildi nemli tutmaktır. Cilt tipinize uygun nemlendiriciler ya da doğal bitki özleri ile cildinizi nemli tutun.

Cildin sıcak su ile temasını sağlamak, cilt kuruluğunu belirginleştiren en önemli faktörlerdendir. Sıcak su, cildini hassaslaştırarak  cildin doğal nem dengesini düşürür. Bu nedenle,  her türlü vücut temizliğinizi ılık su ile yapın.

Duş esnasında kullandığınız ürünlerin hafif yağ içerikli olmasına dikkat edin. Ayrıca, soğuk havalarda normalden daha az ürün tüketmeye dikkat edin.

Duş alırken kurutmayan sabunlar ve hafif yağ içerikli ürünler kullanmaya çalışın.

Cilt onarımındaki kanıtlanan etkisiyle Omega 3, serin günlerde cildininin korunmasında büyük fayda sağlar. Omega 3 yağ asitleri ile zengin besinler tüketin.

Dışarıya çıkarken, yoğun nemlendiricili kremler kullanarak cildinizin soğuk havadan etkilenmemesini sağlayın.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz