Soğuk Duşun Faydaları

Soğuk Duşun Faydaları

Faydası, yapılan yüzlerce araştırmalar sonucunda kanıtlanmış olan, bilimin de desteklediği soğuk duş, vücudun bütün fonksiyonlarını normal seviyeye getiren bir tetikleyici adeta.

Günümüzde oldukça fazla kullanılmaya başlanan buz terapisinin muadili bir terapi ve tedavi yöntemidir. Soğuk suyun altında durmak her ne kadar zor olsa da, vücuda sağladığı faydalar, soğuk duş alma konusunda cesaret verici. Soğuk duşun faydaları, bilimsel olarak incelenmiş ve deneyler sonucunda kanıtlanmıştır.

Soğuk duş, vücudun yaşadığı şok etkisi ile daha dinç olmasını, bütün metabolizmayı harekete geçirmesi ile duyguları kontrol eden bir forma kavuşmayı sağlamaktadır. Sinir sistemin kontrol edici bir etki bırakır. Karar verme, tepkileri kontrol altına alma gibi faydası vardır.

Beyinde mutlu olma hissini harekete geçiren mavi nokta bölgelerini aktifleştirir. Böylece uyarılan beynin bu bölgesi mutluluk hormonu salgılar.

Soğuk duşun verdiği üşüme etkisi ile titremeye başlayan vücut, daha fazla yağ yakılması için teşvik edilmiş olur. Vücut ısısını korumak ve normal sıcaklığına kavuşturmak isteyen vücut daha fazla kalori yakarak zayıflamaya yardımcı olur.

Saç derisi ve saç dokusu gözeneklerinin temizlenmesini ve daha işlevsel bir forma kavuşmasını sağlar.

Cildin sarkmalara karşı eğilimini azaltarak daha elastik bir yapıya kavuşması, soğuk duşun faydaları arasındadır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz