Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Öneriler

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Öneriler

Hemen hemen herkeste siyah noktalar vardır. Bayan olsun erkek olsun, her aynaya bakışta bu noktalar bizi çok rahatsız eder. Sürekli duşta alsanız, sabunda kullansanız bir türlü kurtulamazsınız. Özellikle bayanlar, çeşitli kozmetik ürünleri ile bu noktaları kapatmaya çalışırlar.

Bazıları ise siyah noktalardan kurtulmak için saatlerce ayna başında yüzünü sıkar, bu yöntem kılcal damarlar da ve doku altı hücrelerin de tahribat meydana getirir. Bu sebepten siyah noktalardan kurtulmak için, yüzünüzü sıkmak doğru bir yöntem değildir.

Bu gibi sorunları olanlara birkaç pratik uygulama ve daha önce denenmiş etkili birkaç maske tarifi yazacağım. Elmanın cilt için ne kadar faydalı olduğunu hemen hemen herkes bilir. Peki; elma sirkesinin faydalarını biliyor musunuz? Elma sirkesi yüzünüzde görmek istemediğiniz o siyah lekelerin kaybolmasını sağlayan mucizevi yöntemlerden sadece biri.

Elma sirkesi: Yapmanız gereken tek şey, marketler de satılan doğal elma sirkesinden bir şişe alıp eve getirmek ve istediğiniz gün ve saatte 2 kapak elma sirkesine, 1 kapak su ekleyip karıştırmak ve bir tutam pamuğu batırıp, yüzünüzü bu karışım ile silmek ve ardından ılık su ile iyice yıkamak. Birkaç uygulamadan sonra yüzünüzde ki değişikliği mutlaka fark edeceksiniz.

Siyah leke ve sivilceler için bir diğer yöntem ise Yulaf ezmesi maskesi. Bu maske sadece siyah noktaları değil aynı zaman da cildin fazla yağlanmasını ve sivilce oluşumunu engeller.

Yulaf ezmesi maskesi: Bir miktar yulafı su da haşlayarak pişirin. Pişen yulafları süzün ve geniş bir tabağa alıp ezin. İyice ezilen ve macun haline gelen yulaf ezmesini yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. 15 dakika sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Cildi kuru olanlar değil, bilhassa yağlı ciltler için uygun olan bu maske, İstenirse vücuda da uygulana bilir.

Limonlu yoğurt maskesi: Bir limonun suyunu cam bir kâseye sıkın. İçine kâsenin silesi yoğurt ekleyin ve karıştırın. Karışımı gözlerinizi koruyarak, yüzün tamamına yayarak sürün. 15 dakika bekleyin ve kuruyan maskeyi ılık su ile yıkayıp, yüzünüzden çıkarın. Bu uygulamayı haftada bir yapmanız yeterli olacaktır. Bu uygulama ile hem siyah noktalardan, hem de sivilcelerden kurtulmamanız mümkün değil.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz