Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Siyah noktalar ter, kir, makyaj artıkları ve cildin aşırı yağlanması oluşmuş çirkin görüntülerdir. Cilt gözenekleri geniş olan insanların daha çok şikâyetçi olduğu siyah noktalar büyüyerek bu gözenekleri tıkar ve siya siyah noktacıklar halinde cilde kirli bir görüntü verirler. Siyah noktalardan kurutulmaz ise olgunlaşarak sivilce halini alırlar. Her şeyden önce canlı, temiz ve taze bir görünüm için siyah noktalardan kurtulmak gerekir. Bu yazımızda size; siyah noktalardan nasıl kurtulurum?

Siyah noktaları nasıl temizlerim? Siyah noktalar tamamen geçer mi? Siyah noktalar iz bırakır mı? gibi birçok sorunun cevabını vereceğim.

Öncelikle emin olun ki siyah noktalar temiz ve etkili bir maske ya da peeling ile güzelce temizlenebilir ve yöntem belirli aralıklarla devam ediyorsa tamamen geçebilirler. Hatta bakımın ardından sıkılaştırıcı yöntemler de uygulanırsa siyah noktaların  tekrarlama sıklıkları en aza indirilebilir.

Siyah noktaları temizlemek için onları bir güzel yumuşatmak gerekiyor. Bunu nemlendirici özelliği olan bir krem ile cildinizi 10–15 dakika ovarak yapabilirsiniz. Daha sonra papatya, nane, yeşil çay ve ıhlamur çiçekleriyle doldurduğunuz bir demliğe suyu koyarak bir güzel kaynatın. 20 dakika kaynadıktan sonra suyunu ıslak bir havluya döküp yüzünüz dayanabileceği kadar soğumasını bekleyin. Soğuyunca yüzünüzde bekleterek buhar banyosu etkisi yaratın ve bu işlemi 3–4 kez tekrar edin. Artık iyice yumuşayan siyah noktalar temizlenmeye hazırlar. İğnesi alınmış bir şırınga kullanarak işleme başlayabilirsiniz. Şırıngayı sivilceniz üzerine hafifçe bastırınca siyah noktanın dışarı çıktığını göreceksiniz. En sonunda tüm işlem bitince kremli bir pamukla yüzünüzü silebilirsiniz.

Açılan gözenekleri sıkılaştırmak için ise;

Bir yemek kaşığı taze limon suyu ile bir yumurtanın beyazı iyice çırpılır. İyice kabarınca tüm yüzüne sürüp gerginliği hissedene kadar bekleyin ve sonra ılık suyla yıkayın.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz