Siyah Noktalar İçin Öneriler

Siyah Noktalar İçin Öneriler

Gözeneklerin daha açıkça olduğu yerlerde, içinde biriken kirler ve ölü hücreler koyu renkli bir tıkaç oluşturur ve siyah noktalar halinde görülür. siyah noktaların oluşumunda stresin etkisi büyüktür. Sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak için stresden uzak durmalıyız. Siyah noktalar neden ve nasıl oluşur derseniz, asıl sebeplerde biri iyi temizlenmeyen ve çok gözenekli yağlı bir cilde sahip olmaktır. Bu siyah noktaların dış görünüşü bozmasının yanı sıra sağlık açısından temizlenmesi gerekmektedir. Siyah noktalar, ciltte derin çukurların ve daha büyük sivilcelerin oluşmasına sebep olur. Bu yüzden cildin her gün düzenli olarak temizlenmesi ve nemlendirilmesi gerekmektedir.

Siyah Noktalarım Var Nasıl Geçer?

 Siyah noktalar cildin her yerinde görülebilir. Fakat en sık burun çevresinde görülür.Evde uygulayacağınız basit tariflerle de siyah noktaları yok etmek mümkün. Sizin için araştırdığımız bu maske tarifleri ile tertemiz bir cilt sizi bekliyor olacak.

– Bir domatesi ikiye kesin. Nazik hareketlerle yüzünüze sürün. İsterseniz domates püresi olarak da uygulama yapabilirsiniz. Domatesin cildinize nüfus etmesi 10 ile 20 dakika sürecektir. Bu sürenin sonunda bir dilim domates ile yüzünüzü ovun. Ovma işleminden sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

– Bir yumurtanın beyazını çıkartın. Çatal yardımıyla beyaz köpük olana kadar çırpın. İçerisine bir tatlı kaşığı şeker ilave edin. Daha önce temizlenmiş cildinize sürün. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz