Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

Cilt üzerinde görüntüsü açısından en çok rahatsız eden siyah nokta problemi, hemen hemen her bireyde görülen bir durumdur. Siyah nokta temizleme yöntemleri konusunda herkes acısız, doğru ve etkili yollar aramaktadır.

Siyah noktaları çok şiddetli olmadığı sürece sıkarak temizlemek de bir yöntemdir. Ancak kolay bir şekilde çıkması için öncelikle cildin rahatlaması ve gözeneklerin açılması şarttır. Sıkma işlemi öncesinde 10 dakikalık bir yüz buhar uygulaması ile, siyah noktalar kolayca sıkılabilir. Başka bir siyah nokta temizleme işlemi için hint yağı kullanılabilir. Gece yatmadan önce siyah noktaların üzerine sürülecek olan bu yağ ile, siyah noktalar kendisini ciltten atacaktır. Yine gece yatmadan önce süte batırılmış pamuk ile yüze masaj yapabilir ve siyah noktaların zamanla yok olmasını sağlayabilirsiniz. E ve C vitaminleri, siyah noktaya iyi gelecek vitamin grupları arasındadır. Cilde bu iki vitaminin uygulamasını sağlayarak da, siyah noktalardan kurtulmak mümkün olacaktır. Ayrıca piyasada satılmakta olan ve kalitesine inandığınız siyah nokta bantları ile de, bölgesel siyah nokta oluşumlarının önüne geçebilirsiniz. Ancak bilinmelidir ki, cilt temiz tutulmadığı ve bakımı yapılmadığı sürece, siyah nokta oluşumu devam edecektir.

Cildi sadece dışarıdan değil içeriden de beslemek önemli. Bol su tüketimi ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı ile de daha temiz ve siyah noktalardan arınmış bir cilt görünümü sağlanacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz