Siyah Nokta Bakım ve Tedavisi

Siyah Nokta Bakım ve Tedavisi

Cilt bakımına en çok ihtiyaç duyulan alanların başında siyah nokta geliyor. Özellikle burun bölgesinde kendini gösteren ve hem görüntü hem de sağlık açısından rahatsız edici olan siyah noktalardan kurtulmak, hiç de düşünüldüğü kadar zor değil.

Siyah nokta tedavisindeki en önemli uygulama temizlik. Siyah noktaların bulunduğu alanın gün içinde temiz bir şekilde tutulması gerekirken; sabah kalktıktan sonra, gün içinde herhangi bir zaman ve akşamları da yatmadan önce yüzün en az üç defa yıkanması uzmanlar tarafından önerilmiştir. Bu şekilde gözenekler sürekli nemli ve açık tutulur.

Siyah nokta konusunda en çok bilinen uygulama siyah nokta bantları. Bu bantlar genel olarak salisilik asit içermektedir, bu da özellikle burun kısmındaki siyah noktalarda yağ depolanmasını ve kirliliği önler. Burun bandı kullanmak istemiyorsanız salisilik asitli herhangi bir ilacı eczaneden temin edip pamukla burnunuza uygulamanız da mümkün.

Tüm bu uygulamaların yanında siyah noktalardan kurtulmak için önemli bir uygulama da doğal yöntemler. Cildinize uygulayabileceğiniz B vitaminli yüz maskeleri gibi bol su, meyve ve sebze tüketerek cildinizin kendisini yenileme süresini hızlandırabilir ve bu şekilde siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda doğal yöntemler, siyah noktadan tamamen kurtulmayı da sağladığı gibi daha kısa bir sürede bu başarıyı göstermektedir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz