Sivilcelerle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Sivilcelerle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Bronzlaşmak Akneleri Yok Eder

Bronzlaşmak her ne kadar cilt renginizi koyulaştırdığı için sivilceleri gizliyor gibi görünse de sivilceler yok olmaz. Cilt kanseri riskinin yanında, uzun süre güneşlenmek cildinizi çok  kurutur; bu da daha çok akne oluşumuna sebep olur.

Sivilceler Tedavi Edilebilir

Sivilce sorunu kalıtsal bir hastalıktır ve tamamen geçirecek bir çözüm bulunmamaktadır. Akne oluşumunun ana sebebinin psikolojik olduğunu unutmayın.

Sivilceli İnsanlar Makyaj Yapmamalı

Çok fazla makyaj yapmak cildinizin nefes almasını zorlaştıracağından belki sivilcenize iyi gelmeyebilir ama bu makyaj yapmayı unutun demek değildir.

Yüzünüzü Sık Yıkamak Sivilceleri Engelleyecektir

Sık sık yüzünüzü yıkamanız sivilcenizin hızlıca geçeceği anlamına gelmiyor. Yüzünüzü temiz tutmak tabii ki önemlidir ama günde 2 defadan fazla yüz yıkamak cildinizde yağ kaybına yol açacağından sivilce oluşumuna uygun bir ortam hazırlayabilir.

Diş Macunu Sivilceleri Kurutur

Diş macunu içeriği bakımından hiçbir “sivilce kurutucu” maddeye sahip değildir. Diş macunu gibi bir maddeden medet ummanız yanlış bir tercih olacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz