Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır?

Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır?

Sivilce sorunu, bilhassa özel günlerde tam bir kabusa dönüşmektedir. Sivilceli bir cildin düzenli olarak temizliğinin yapılmasının şart olduğu,  sivilce oluşumu  sürecinde yağlı gıdalardan uzak,  proteince zengin bir beslenme düzenine geçilmesi gerektiği, sivilcelerin sıkılmasının daha büyük cilt sorunlarına yol açacağı sık sık, çeşitli platformlarda söylenir.

Dolayısıyla sivilce sorunu, bir anda kurtulması olanaksız bir sorundur. Ciltteki sivilcelerin kendiliğinden iyileşmesi beklenmeli, sivilce oluşumunu yaygınlaştıran sebeplerden uzak kalınmalıdır.

Peki özel bir zamanda ortaya çıkan sivilceler için neler yapılabilir?

Öncelikle sivilce ile oynanmamalı, patlatılmamalıdır. Sivilcenin üzerine bir gün önceden bir kulak çubuğu yardımı ile tentürdiyot bastırılması, sivilcenin kurumasını sağlar.

Sivilce makyajla nasıl kapatılır?

Ani sivilce oluşumunda sivilceyi makyajla kapatmak en iyi çözüm olacaktır. Sivilceniz üzerine en az 2-3 saat önceden kulak pamuğu yardımıyla tentürdiyot bastırın. Bekleme süresinin ardından yüzünüze makyaj sabitleyicisini uyguladıktan sonra bir pamuk parçasını toniğinize batırarak, pamuğu iyice sıkın. Daha sonra sıvı ve koyu renk bir fondöteni sivilcenizin üzerine bu pamuk yardımıyla bastırın. Sivilce  üzerine kapatıcınızı da uyguladıktan sonra, cildinize fondoten sürerek makyaj zeminini oluşturun.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz