Sivilce Lekelerine Çözüm

Sivilce Lekelerine Çözüm

Sivilce, pek çok kadının sorunu olan, üstelik çıkması da yetmiyormuş gibi bir de leke kalması ile oldukça problem yaratan bir cilt sorunudur. Çıkan sivilcelerle sıkma ve sürekli uğraşma sonucunda lekelenmeler olmaktadır. Özellikle karma ve yağlı ciltlerde çok karşılaşılan sivilce ve beraberinde gelen leke problemini pek çok yöntemle geçirmek mümkündür. Sivilcelerde Beslenmenin Önemi Sivilceli cilt tipine sahip bir bireyin, öncelikle yapması gereken beslenmesine dikkat etmesidir. Sivilceler genellikle beslenme kaynaklı ortaya çıkan cilt problemi oluğundan düzenli ve sağlıklı beslenmek sivilcelerin üzerinde oldukça etkili olacaktır.

Sivilce Lekelerine Bitkisel Çözümler

Özellikle beyazlatıcı yanıyla bilinen limon, sivilce lekelerinde de oldukça iyileştirici bir etkiye sahiptir. Limon suyunu direk sürmek veya bir maske ile kullanmak mümkündür. Limonun beyazlatma etkisi ile lekeler ve beraberinde siyah nokta ile kızarıklıkların görünümü günden güne azalacaktır. Bir diğer leke giderici ise baldır. Sivilcelerin tedavi sürecinde kullanılan bal lekeleri için de oldukça etkili olmaktadır. Ciltteki nem düzeyini dengeye sokarak fazla olan yağlılığı düzenler. Bununla birlikte aloe vera ve zeytinyağı da sadece sivilce lekelerini götürmekle kalmaz cildin sağlıklı bir görünüme kavuşmasına da zemin hazırlar.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz