Sivilce İzleri ve Tedavi Yöntemleri

Sivilce İzleri ve Tedavi Yöntemleri

Cildinizdeki sivilceleri tedavi etme yöntemleri;

Cildin yüzeysel veya derin bölgesinde oluşan aralıklı ya da yoğun sivilce izlerine yapılan estetik operasyonlar her zaman olumlu sonuçlar vermeyebilir veya etkisiz olabilmektedir. Akne izleri ileri ki zamanda yaşın ilerlemesiyle dokuların elastikiyetini kaybetmesi sonucu cildinizin erken yaşlanmasına sebep doğurabilir.

Cildinizde oluşan sivilce izlerinin tedavi yöntemleri cildinizde aktif olduğu zamanlarda uygulanmamalıdır. Cildinizde oluşan aknelerin iyileşme süreci içinde olduğu zamanlar bazı soyucuların kullanması peeling işlemleri ve ışın tedavisinin uygulanması halinde iyileşme süreci hızlandırılmış olup cildinizde kalıcı akne izi oluşumu olasılığını minimum seviyeye düşürecektir. Cildinizdeki akne tedavisi bittikten sonra eğer hala geride kalmış sivilce izleri varsa lazer tedavisi yani peeling işlemi (orta derin) dermabrazyon, dolgu maddeler enjeksiyonu gibi bir çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birini uygulayabilirsiniz.

Ciltte Bulunan Sivilceler İçin Tedavi Sürecine Girmeden Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Ciltteki aknelerin tedavisine başlamadan önce hastanın doktoruna şikayetini ve beklentilerini detaylı bir şekilde anlatması gerekmektedir. Cildinizdeki sivilce izlerinin tedavi edilip izlerin azaltılması veya tedavinin dışında yeni bir cilt yenileme prosedürü uygulanabilir. Genellikle cilt rejüvenasyonu diye adlandırılan programı tercih edip uygulandığında daha etkin ve belirgin bir sonuç elde edilebilir. Dermatoloğunuzun tecrübesi ve tedavide kullanacağı cihaz ve yöntemlerle hastaya uygulanacak tedavi sonunda büyük oranda iyileşme sağlandığını görebileceksiniz.

Ancak tedaviye başlandığında küçük bir çocuğun pürüzsüz bir cildine sahip olmak gibi bazı beklentiler içinde bulunmamanız gerekir bu tür psikolojik düşüncelerle tedaviye başlanmamalısınız .

Akne (Sivilce) İzleri İçin Tedavi Yöntemleri

1. Lazerle akne izi tedavi yöntemi
2. Dermabrazyon ile tedavi yöntemi
3. Kimyasal peeling ile tedavi yöntemi
4. Punch eksizyon ile tedavi yöntemi
5. Dermal dolgu maddeleri enjeksiyonu ile tedavi yöntemi
6. Subsizyon ile tedavi yöntemi
7. Doku nakli ile tedavi yöntemi
8. Yumuşak doku artırımı (Soft-Tissue-Augmentation) ile tedavi yöntemi
9. Intralezyonel Streoid Enjeksiyonu ile tedavi yöntemi


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz