Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce oluşumu kadar insanları rahatsız eden başka bir durum varsa, o da ciltte kalan sivilce izleridir. Sivilce izleri nasıl geçer diye araştırma yapan ve doğal yöntemler arayışı içerisinde olanlar için bazı uygulamalar mevcuttur. Ancak bunlardan önce her zaman uygulanması gereken ise, cildin daima temiz tutulması ve çıkmış olan sivilcelerin elle sıkılmaması gerektiğidir.

Yoğurt, sivilce izlerine çok iyi gelen bir besindir. 2 kaşık sade yoğurt içerisinde birkaç damla limon suyu eklenerek karıştırılmalı ve yüz bölgesine sürülmelidir. Bu şekilde 10-15 dakika beklendikten sonra cilt iyice temizlenmelidir.

C vitamini de, cildin toparlanması ve iyileşmesi sürecinde çok iyi gelecek bir vitamin grubudur. C vitamini ile zengin olan portakal suyunu da aynı şekilde sivilce izlerine sürerek bir süre bekletmek faydalı olacaktır.

Salatalık ve çilek de, sivilce izlerini geçirmek için kullanılabilir. İkisini de püre haline getirdikten sonra sivilce izleri üzerinde 5-10 dakika bekletmek yeterli olacaktır.

Lazer ve diğer cerrahi yöntemler ile de sivilce izleri silinebilmektedir. Aynı şekilde piyasada satılan bazı kimyasal ilaç ve merhemler de bu amaçla kullanıma sunulur. Maliyet ve doğal bir tedavi açısından diğer yöntemleri öncelikle denemek her zaman daha iyi bir seçim olacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz